22.07.2014

Podnośniki do szafek górnych

Podnośniki do szafek górnych

Szafki wiszące w kuchni nie muszą otwierać się standardowo. Uchylne drzwiczki są wygodne i powszechnie stosowane, jednak w zależności od projektu wizualnego lub układu szafek wiszących możemy zastosować szafki otwierane do góry, potocznie zwane klapami.

Klapy mogą być szeroki lub wąskie, różnią się również wysokością. Dobranie odpowiedniego podnośnika do frontu jest podstawą do wygodnego użytkowania mebla.

Podstawową wersją podnośnika jest podnośnik gazowy. Prosty do montażu i stosunkowo tani (koszt jednego podnośnika, w zależności od producenta, to kilkanaście złotych). Podnośniki gazowe są również stopniowane w zależności od mocy. Mocniejsze należy wybierać do ciężkich i dużych klap, natomiast mniejsze do małych frontów. Określenie dokładnie jaki podnośnik do jakiej klapy, jest dość trudne, dlatego najlepiej skonsultować się ze sprzedawcą lub producentem podnośników. Podnośniki gazowe są wygodne i stosunkowo tanie więc nie należy wymagać zbyt wiele. Klapy nie zatrzymują się na wybranej wysokości, jedyne opcje to „zamknięcie” lub „pełne otwarcie” frontu. Ich żywotność to kilka lat.

Podnośniki BLUM. To wyższej jakości podnośniki do klap. Blum wprowadził na rynek kilka rodzajów podnośników, co daje producentom i projektantom więcej możliwości do tworzenia niepowtarzalnych kreacji mebli kuchennych. Najbardziej popularne to podnośniki HK i HF. Podnośniki Aventos HK to system stworzony do otwierania pojedynczych klap. Dodatkowo, klapa zatrzymuje się na dowolnej wysokości. Front zamyka się cicho i delikatnie. Jego otwarcie jest równie łatwe i nie wymaga dużego nakładu siły. Aventos HF to system do frontów uchylno składanych, stosowany do klap podwójnych. Przy pomocy jednego podnośnika, możemy bez problemu otworzyć szafkę, która zamknięta jest dwoma klapami. Klapy podnoszą się i jednocześnie składają względem siebie. To bardzo wygodny sposób otwierania, który pozwala na pełny wgląd w szafkę kuchenną.

Moc podnośników Blum dobierana jest ze względu na wielkość frontu i rodzaj materiału z którego jest wykonany. Cena również zależy od rodzaju podnośnika i mocy.

Ocena: 1,5 / 5,0 (4 głosy)