20.11.2023

5 świetnych rozwiązań na porządek i dobrą organizacje w kuchni

5 świetnych rozwiązań na porządek i dobrą organizacje w kuchni

Oto 5 świetnych pomysłów i rozwiązań, które zapewnią Ci perfekcyjny porządek i organizację w kuchni: głębokie szuflady na garnki z pokrywkami, wysuwana szafka przy kuchence na wszystkie narzędzia kuchenne, organizer na przyprawy i oleje z etykietami na wierzchu, dedykowana szuflada na noże w strefie przygotowywania posiłków oraz specjalna przestrzeń obok ekspresu do kawy na ulubione kubki i herbaty. Szukaj więcej inspirujących pomysłów na organizację przestrzeni!

Porady na zorganizowaną i efektywną kuchnię

W nowoczesnej kuchni organizacja przestrzeni jest kluczem do wygody i funkcjonalności. Oto pięć niezbędnych elementów, które pomogą zachować porządek i ułatwią pracę w kuchni. Przede wszystkim warto zainwestować w szerokie i głębokie szuflady zdolne pomieścić garnki z przykrywkami. Takie rozwiązanie ułatwia dostęp do naczyń i pozwala utrzymać w nich ład. Kolejnym elementem ułatwiającym pracę jest wyjmowana szafka umieszczona obok kuchni, przeznaczona do przechowywania różnego rodzaju przyborów kuchennych takich jak szczypce, naczynia, podstawki pod gorące naczynia czy rękawice kuchenne.

Nie mniej ważny jest organizer przeznaczony na przyprawy i oleje, który powinien być wygodnie umiejscowiony i z dobrze oznakowanymi pojemnikami, co znacząco ułatwia odnajdywanie potrzebnych składników. W przypadku montażu szafki przejezdnej, zaleca się etykietowanie przypraw na górnej stronie słoiczków, aby z łatwością rozpoznawać ich zawartość. Osoby często przygotowujące posiłki docenią dedykowaną szufladę na noże zlokalizowaną w pobliżu miejsca, gdzie najczęściej odbywa się krojenie składników. Ostatnim z polecanych rozwiązań jest szuflada zlokalizowana przy ekspresie do kawy, przeznaczona na różnego rodzaju kawy, herbaty oraz kubki, dzięki czemu rano wszystko mamy pod ręką, aby cieszyć się ulubionym napojem.

Zachęcamy do śledzenia kolejnych porad dotyczących organizacji przestrzeni, które sprawią, że czas spędzany w kuchni stanie się prawdziwą przyjemnością.

Obejrzyj wideo z 5 niezbędnymi elementami dobrze zorganizowanej kuchni, które pomogą Ci zachować porządek i efektywność

@valerie_hhouse If you’re building a new home or planning a new kitchen remodel, here are 5 ideas to help keep your kitchen organized and efficient! 1️⃣ Large drawers that are deep enough to store all your pots with the lids on 2️⃣ A pull out organizer for all your tongs, utensils, spoon rests, trivets, pot holders and oven mitts, that sits next to your cooking range for easy access while cooking. 3️⃣ An organizer for all your spices and cooking oils. If you’re doing a pullout like I did, make sure to label the tops of your spice jars as well and keep then in alphabetical order for easy searching! 4️⃣ A drawer for all your knives next to for food prep counter 5️⃣ A drawer next to your coffee/tea station that can fit mugs and everything you need for your coffee, tea and got cocoa needs! ? Spice jars, oil jar dispensers, knife block, drawer organizers are all linked in my Amazon Store Front under Kitcgen Must Haves. ? Let me know in the comments what helps keep you organized and efficient in your kitchen! #kitcheninspiration #kitchenorganization #kitchentips #kitchenremodel #kitchenhacks #organizing #organizingtiktok #organizationhacks #organizingtiktok #newhome ♬ edamame - bbno$

Niezastąpione akcesoria w każdej uporządkowanej kuchni

Każdy pasjonat gotowania wie, że oprócz podstawowych rozwiązań wymienionych w filmie, istnieje szereg innych elementów, które znacząco podnoszą funkcjonalność kuchni. Niewspomniane, ale równie ważne są na przykład ergonomiczne pojemniki na suche produkty, takie jak makarony, ryże czy płatki śniadaniowe, które pozwalają zachować świeżość produktów i porządek w szafkach. Warto również wspomnieć o systemach segregacji odpadów - zintegrowanych z szafkami, ułatwiających recykling i kompostowanie. Dodatkowo, nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu roboczego blatu kuchennego, które nie tylko ułatwia przygotowywanie potraw, ale i tworzy przytulną atmosferę. Inwestując w te drobne, ale istotne dodatki, Twoja kuchnia stanie się nie tylko bardziej zorganizowana, lecz także bardziej przyjazna dla użytkownika i środowiska.