07.08.2022

10 trików w kuchni, które odmienią Twoje życie!

10 trików w kuchni, które odmienią Twoje życie!

Obejrzyj i sprawdź poniższe kuchenne triki, dzięki którym Twoje życie stanie się o wiele prostsze a organizacja rzeczy w kuchni o wiele łatwiejsza.

@therealcindyology Recap of my favorite kitchen hacks #fyp #kitchenhacks ♬ Soul Bossa Nova - Quincy Jones

Ustawianie kieliszków w kuchennej szafce

Bardzo często może zdarzyć się tak, że ustawianie kieliszków-pucharów nie będzie możliwe w taki sposób, by kilka z nich mieściło się w rzędzie. Nie ma możliwości ustawienia ich poza półką, gdyż szafka się wtedy nie domknie, a będzie istniała możliwość ich stłuczenia. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest ustawienie ich naprzemiennie w rzędzie od końca szafki do początku. Na końcu kieliszek znajduje się w pozycji do picia. Kolejny przed nim jest ustawiony dnem do dołu, a następny znów do góry. Dzięki temu zajmują one o wiele mniej miejsca i bez problemu mogą znaleźć się w takim ułożeniu w szafce kuchennej.

Rozmieszczenie miseczek i filiżanek

Idealnym pomysłem jest umieszczenie w jednej szafce poziomej półeczki tudzież podstawka, który utrzyma zastawę, która się na nich znajdzie. Podzielenie szafki na dwie połowy sprawi, że ułożenie miseczek jedna na drugiej będzie zajmowało mniej miejsca. Dodatkowo nie będzie możliwości, by się przewróciły i stłukły. W przypadku filiżanek pierwszą z nich ustawia się w pozycji do picia na półeczce. Kolejna znajduje się w taki sposób, że nie jest ustawiona bezpośrednio na niej. Jest ona ułożona tak, by znajdować się prostopadle do tej, która znajduje się poniżej.

Ułożenie świeczek oraz ściereczek do mycia

Z racji tego, że w kuchni w dowolnym momencie może zabraknąć prądu dobrym posunięciem jest posiadanie świeczek także w tym pomieszczeniu. By były w wiadomym miejscu można włożyć je w pudełeczko z dwoma przegródkami. W jednej z nich swoje miejsce znajdą właśnie świeczki, a w drugiej serwetki. Całość wstawiamy do lodówki z tego powodu, że świece muszą być przechowywane w miejscu bez dostępu do światła słonecznego. Dodatkowo schłodzony wosk wolniej się wypala.

Worek na śmieci

W przypadku użycia worka na śmieci i jego wyjęcia z zawartością nie można zawiązywać sznureczków tak jak sznurówek. Należy je okręcić wkoło worka, zawiązać na pętelkę i w taki sposób wynieść do zsypu. Wtedy nie będzie możliwości, by jego zawartość znalazła się poza folią. W przypadku chęci założenia nowego worka najpierw zakłada się jego zawartość na obręcze, a następnie do kosza na śmieci wkładamy resztą folii, w którą będą nakładane śmieci.

Przechowywanie pieczywa

W chwili, gdy w folii do chleba zostanie mniej niż pół bochenka nie ma go jak za bardzo zawiązać. Idealnym rozwiązaniem jest stworzenie z folii osłony wyłącznie dla połowy bochenka. W tym celu wolną część folii okręca się wkoło i nakłada na tę część chleba, która przez cały czas znajduje się w opakowaniu. W związku z tym chleb jest zamknięty, nie będzie wysychał i dodatkowo ma podwójną ochronę z folii.

Odcedzanie jedzenia w durszlaku

W tym celu potrzebne będą niewątpliwie durszlak oraz garnek. Całość prac powinna odbywać się nad zlewem, by nie nabrudzić niepotrzebnie na kuchennym blacie. Zadaniem jest wybranie takiego garnka, w którym idealnie zmieści się durszlak. Dzięki temu bez problemu będzie można odlać wodę, która znajdzie się w garnku, jednocześnie przytrzymując durszlak włożony do niego.

Obcięcie opakowania

Niezależnie od typu produktu dobrze jest wykroić trójkąt pośrodku górnej części opakowania. Pozostałe dwa brzegi bez problemu uda się zawiązać na supeł.

Dzięki temu jest pewność odnośnie tego, że nie dość, iż produkt nie wysypie się w szafce to dodatkowo nie dostaną się do niego niechciane owady i przez dłuższy czas zachowa on swoją świeżość. Rozwiązanie szybkie i skuteczne, czyli takie jak inne triki w kuchni, które odmienią Twoje życie!

Odgrzewanie jedzenia w kuchence mikrofalowej

W przypadki chęci odgrzania jedzenia na talerzyku w mikrofalówce można to zrobić w następujący sposób. Na grzybek pod talerz należy podstawić kubek denkiem do dołu. Na jego podstawce ustawia się talerz w taki sposób, że ta konstrukcja z wyglądu przypomina grzybek. Dzięki temu nie ma problemu z wyjęciem samego talerzyka z nagrzanej kuchenki mikrofalowej, gdyż jego ranty znajdują się poza kubkiem. Z powodzeniem można chwycić je ściereczką i się nie oparzyć.

Uzupełnianie pudełka z lodem

W letnie dni, kiedy gorąc jest niesamowity doskonałą formą ochłodzenia jest spożywanie napojów z dodatkowymi kostkami lodu. Z powodzeniem ich produkcją można zająć się w domowym zaciszu. W tym celu przydadzą się wyłącznie pudełko do kostek lodu oraz woda z kranu. Należy pamiętać o tym, by nie puszczać zbyt wielkiego strumienia wody. Wtedy pudełko nie wypełni się nią. Lepiej jest puścić delikatny strumień i powoli napełniać poszczególne przegródki, z których powstaną kostki lodu. Tak napełniony pojemniczek wkłada się do zamrażarki.

Organizer do worków na śmieci

Zawsze może być problem z urywaniem po jednej sztuce worków na śmieci. W związku z tym genialnym posunięciem jest zakup pudełka z wolną przestrzenią z jednej strony. Całą rolkę worków na śmieci należy ułożyć przy jej brzegu w taki sposób, by worek wystawał przez tę pustą przestrzeń. Następnie w reszcie pudełka można ustawić inne płyny. Dzięki temu, że worek znajduje się gotowy do urwania nie ma z tym żadnego problemu.