04.08.2014

Aventos – czym różnią się podnośniki BLUM do szafek wiszących

Aventos – czym różnią się podnośniki BLUM do szafek wiszących

Wyposażenie

Podnośniki do szafek wiszących stosowane są w szafkach wiszących z frontami poziomymi, które otwiera się „do góry” na zasadzie klapy. Na rynku meblarskim mamy kilkadziesiąt różnych podnośników w zależności od marki, siły i zastosowania. Jednak wiodącym producentem jest firma BLUM, która oprócz szerokiej oferty daje dożywotnią gwarancję na swoje produkty (podnośniki, zawiasy itp.).

Zestawienie podnośników BLUM

Aventos HF

Front uchylno składany, czyli dwuczęściowy front składa się podczas podnoszenia klapy. Tego typu podnośnik idealnie sprawdzi się przy wysokich szafkach wiszących z dużymi frontami, ponieważ mamy dostęp do uchwytu w każdej pozycji frontów. Dodatkowo Aventos HF można stosować do frontów o różnej wysokości.

Fronty otwierają i zamykają się bez trudu, ponieważ system wyposażony jest w Blumotion. Bardzo istotną zaletą jest możliwość zatrzymania frontu na wybranej wysokości – każda pozycja otwarcia.

System jest stabilny nawet przy bardzo szerokich frontach. Łatwy w montażu . System dodatkowo można wyposażyć w Servo-Drive (elektryczne wspomaganie ruchu).

 

Aventos HS

Front uchylno- nachodzący, czyli system do pojedynczego frontu, który unosi go ponad korpus. Ten podnośnik możemy stosować w szafkach wiszących na jednej linii, co oznacza, że nie możemy nad szafką, w której zastosujemy Aventos HS zaprojektować kolejnej linii szafek. Ten system świetnie sprawdza się również w przypadku, kiedy nad szafkami mamy listę wieńcząca. Możemy go stosować nawet do bardzo ciężkich i dużych frontów.

Podobnie jak Aventos HF, jest wyposażony w Blumotion, zatrzymuje się w każdej pozycji otwarcia, można go wzbogacić o Servo Drive

 

Aventos HL

Front nad korpusem, unosi front równolegle do korpusu. Ten system najlepiej sprawdza się w szafkach górnych , nad którymi znajdują się inne fronty lub w zabudowie wysokiej – szafowej (słupek z piekarnikiem i mikrofalą).

Wyposażony w Blumotion, zatrzymuje się w każdej pozycjo otwarcia, można wzbogacić o Servo Drive.

 

Aventos HK

Front uchylny, unosi pojedynczy front. Front po otwarciu, częściowo chowa się w światło korpusu szafki wiszącej. Przeznaczony jest w szczególności do niskich szafek górnych.

 

Aventos HK-S

Mały front uchylny. Jest przeznaczony do małych frontów, np.: do szafki nad lodówkę. Ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu harmonijnie wpisuje się w małe korpusy szafek.

 

Aventosy to przede wszystkim klasa i styl. Wysoka jakość wyrobu i długi czas użytkowania. Brak wystających elementów sprawia, że użytkowanie szafki jest bezpieczne.

 

Zdjęcie: depositphotos