10.05.2018

Szuflady wewnętrzne - wygląd i użytkowanie

Szuflady wewnętrzne - wygląd i użytkowanie

Szuflady wewnętrzne są rozwiązaniem zarówno do kuchni jak i łazienki, czy zwykłej szafy ubraniowej. Są zamiennikiem standardowego karga oraz zwykłych półek. Podnoszą komfort użytkowania i przechowywania. W szufladach łatwiej utrzymać porządek, co niejednokrotnie jest argumentem przemawiającym za ich wyborem. Stosujemy je zarówno w szafkach wysokich jak i szafkach niskich czy też podblatowych, dzięki czemu użytkownicy kuchni, nie muszą schylać się i szukać potrzebnego produktu spożywczego, czy sprzętu kuchennego, wystarczy jedynie, delikatnym ruchem wysunąć szufladę, aby mieć wgląd w jej zawartość. 

Szuflady wewnętrzne do szafek kuchennych a wygląd kuchni

Szuflady wewnętrzne rozwiązują częsty problem wizualny z frontami meblowymi. Zwykłe szuflady wymuszają na frontach poziomy podział w wysokości, co nie koniecznie jest pożądanym efektem w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach, gdzie cały urok kryje się w płaskich, niczym nie przerywanych powierzchniach.

Technicznie wygląda to w ten sposób, że dolna szuflada przenosi ciężar frontu szafki, natomiast wszystkie powyżej, funkcjonują jako wewnętrzne szuflady, wysuwane niezależnie.

 Szuflady w wysokim słupku, tu najczęściej montowany jest front słupka na zawiasach, a następnie mechanizmy wysuwu wewnątrz mebla. Szuflady możemy dopasować wysokością do produktów czy elementów wyposażenia, które chcemy w nich przechowywać. 

Wygoda, użytkowanie, planowanie szuflad wewnętrznych

Gdzie warto zastosować szuflady wewnętrzne? Po pierwsze w szafkach szufladowych, zamiast zwykłej szafki z szufladami, szafka z wysokim frontem i szufladami wewnętrznymi. Warto również rozważyć montaż takiej szuflady w szafce zlewowej nad wysuwanym koszem, gdyż to miejsce bardzo często pozostaje nie wykorzystane, a dodatkowe miejsce na zapas gąbeczek, worków naśmieci, czy rękawiczek kuchennych na pewno będzie przydatne. Kolejnym miejscem są wysokie słupki, np.: słupek z piekarnikiem, pod piekarnikiem zawsze jest wolne miejsce na bardzo głęboką szafkę i to właśnie ze względu na głębokość jest ona nie wygodna do zagospodarowania, w tym miejscu świetnie sprawdzą się szuflady. Słupki wysokie, zamiast karga, rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie przepadają za wysuwaniem całego systemu i wolą pojedyncze szuflady.

Szuflady wewnętrzne, nie tylko w kuchni

Szuflady wewnętrzne, bardzo często stosowane są w  meblach łazienkowych, najczęściej z tego samego powodu co w kuchni, czyli kwestii wizualnych. Są również nieodzownym elementem szaf i garderób.

Szuflady wewnętrzne – jak to zrobić?

Szuflady wewnętrzne można wykonać jako zwykłą szufladę, na prowadnicy, w pełnej konstrukcji, np.: Tandem Blum. Lub skorzystać z systemów dostępnych na rynku, np.: Tandembox Blum – szuflady wewnętrzne. 

Ocena: 4,33 / 5,0 (3 głosy)