10.08.2022
Artykuł sponsorowany

Spieki kwarcowe w meblach i we wnętrzach - jak układać i do jakich wnętrz będą pasować?

Spieki kwarcowe w meblach i we wnętrzach - jak układać i do jakich wnętrz będą pasować?

Spieki kwarcowe to materiał wykończeniowy, który znajduje zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i meblach. Jest to możliwe, ponieważ charakteryzują się zarówno wytrzymałością, jak i nowoczesnym designem. Czym są spieki kwarcowe? Gdzie je wykorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe to naturalny materiał wykończeniowy, który jest produkowany z piasku kwarcowego, skał granitowych, iłu łupkowego oraz pigmentów ceramicznych. Mieszanka tych materiałów jest formowana w płytę o grubości od 3 do 20 mm, a następnie wypalana w temperaturze sięgającej 1200 stopni Celsjusza. W efekcie jest nie tylko cienka i lekka, ale również wytrzymała. Materiał ten jest dostępny w wielu wzorach i kolorach, czego przykładem mogą być spieki kwarcowe od Franko.pl.

Gdzie zastosować spieki kwarcowe?

Jak wspomniano we wstępie spieki kwarcowe to materiał wykończeniowy który znajduje zastosowanie zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w produkcji mebli. Najczęściej ze spieków kwarcowych wytwarzane są blaty kuchenne, które w efekcie charakteryzuje nie tylko wysoka wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale również łatwość w utrzymaniu czystości. Innym popularnym zastosowaniem są zlewy i umywalki wykonane ze spieków kwarcowych, ponieważ jest to materiał, który nie chłonie wilgoci. W efekcie zlew wykonany z spieku kwarcowego nie uszkodzi się w skutek działania detergentów, czy osadów z mydła.

Spiek kwarcowy bardzo często wykorzystywany jest również jako materiał wykończenia ściany pomiędzy dolnymi oraz górnymi szafkami w kuchni. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku może być także postawienie na fronty ze spieku kwarcowego, które w efekcie będą pasowały do aranżacji nie tylko kolorystycznie, ale również pod względem zastosowanego materiału. Spiek kwarcowy może zostać wykorzystany również na jako element dekoracyjny drzwi, czy położony na podłodze. Do jakich pomieszczeń pasuje? Jako naturalny materiał sprawdza się zarówno w kuchni, jak i w salonie, czy łazience. 

Zalety spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe to materiał wykończeniowy, którego rosnąca popularność wynika przede wszystkim z ogromu zalet. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim fakt, że spiek kwarcowy jest:

  • produktem naturalnym oraz ekologicznym;
  • wytrzymały, odporny na środki chemiczne, detergenty, rozpuszczalniki i łatwy do utrzymania w czystości;
  • neutralny w kontakcie z pożywieniem, ponieważ w połączeniu z wodą nie uwalnia substancji szkodliwych oraz nie dopuszcza do tworzenia się na jego powierzchni grzybów, pleśni i bakterii;
  • odporny na zarysowania, ścieranie nawet podczas intensywnej eksploatacji;
  • wytrzymały na zginanie;
  • odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz mrozoodporny;
  • odporny na ogień i wysokie temperatury. W kontakcie z ogniem nie emituje szkodliwych substancji i dymów;
  • odporny na promieniowanie UV, co sprawia, że zachowuje swój koloryt;
  • materiałem idealnie odwzorowującym naturalny kamienia, drewna czy metalu. Dostępnym w bardzo szerokiej gamie kolorów oraz wzorów.

Podsumowując należy stwierdzić, że spieki kwarcowe to materiał wykończeniowy, który pasuje do aranżacji wnętrz niezależnie od obranego stylu. Jest to możliwe dzięki jego różnorodności, która stanowi jedną z wielu zalet.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)