30.10.2019
Artykuł sponsorowany

Kuchnia kompletna – jakie wyposażenie wybrać?

Kuchnia kompletna – jakie wyposażenie wybrać?

Urządzanie kuchni to niełatwe zadanie, z uwagi na specyfikę tego miejsca. Wymaga umiejętnego rozplanowania nie tylko mebli, ale i wielu urządzeń, które będą nam służyć wiele lat. Obecność wysokiej temperatury oraz pary wodnej również nie ułatwiają tego zadania. Zobacz jak praktycznie podejść do tematu urządzania kuchni.

Wyposażamy kuchnię – na co zwrócić uwagę?

Realizacja kuchni od podstaw stanowi nie lada wyzwanie. Perspektywa stworzenia przestrzeni efektownej, a zarazem praktycznej wymaga sprawnego planowania już na etapie podłączeń wodno-kanalizacyjnych, czy gazowych. Nowoczesna kuchnia to miejsce o wysokiej funkcjonalności, bez względu na styl, który wybierzemy do naszego wnętrza. Meble i wyposażenie do kuchni powinno więc być wykonane z takich materiałów, które będą łatwe w utrzymaniu czystości.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są fronty. Te, lakierowane na wysoki połysk sprawią, że pomieszczenie będzie się wydawać optycznie powiększone, jednak będą wymagać odpowiedniej pielęgnacji. Matowe lub półmatowe propozycje będą łatwiejsze w utrzymaniu niż ich błyszczący koledzy, dlatego dobrze jest zastanowić się, która z opcji w naszym przypadku będzie praktyczniejsza.

Kiedy już zaplanujemy ułożenie mebli i wybierzemy kolor frontów, wypada przejść do kompletowania AGD. I tu pojawiają się kolejne dylematy. Czy zastąpić klasyczną kuchenkę płytą (indukcyjną lub gazową) oraz niezależnym piekarnikiem? Zastąpić wolnostojącą lodówkę zamykanym słupkiem? Optymalnie jest zwracać uwagę nie tylko na cenę zakupu, ale przede wszystkim dostępne funkcje, pojemność, czy klasę energetyczną urządzenia, gdyż to właśnie ona będzie bezpośrednio wpływać na późniejsze opłaty związane z użytkowaniem.

Kuchenne gadżety

Nowoczesna kuchnia wychodzi naprzeciw wymaganiom współczesnych Pań Domu. Powinno być to miejsce maksymalnie zautomatyzowane, w które współczesne technologie wspierają każdą, nawet najprostszą czynność. Nie więc dziwnego, że na rynku pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, wpływające na komfort pracy w kuchni. Obok podstawowych przedmiotów, takich jak garnki, patelni, czy sztućce, warto zadbać o szereg akcesoriów, które ułatwią kuchenne podboje: roboty kuchenne, automatyczne dozowniki, czy funkcjonalne pojemniki.

Nowatorskie podejście ma ułatwić nam nie tylko samo gotowanie, ale i przechowywanie. To także sposób, aby zminimalizować prawdopodobieństwo powstawania nieporządku. Meble i wyposażenie kuchni powinny nie tylko budować klimat pomieszczenia, ale też pomagać w stu procentach zużytkować jego potencjał. Dobrze postawić na narożne meble, dzięki którym maksymalnie wykorzystamy dostępne miejsce. Wewnątrz nich idealnie sprawdzą się karuzele, które są wspaniałą alternatywą dla niepraktycznych półek w głębokich szafkach.

Jeśli chcesz czuć się w kuchni wygodnie, dobrze jest skorzystać z takich rozwiązań jak przydatne szafki cargo, które prezentują się znacznie lepiej, niż otwarte półki. Kwintesencją będzie montaż zmywarki, dzięki której zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)