25.10.2015

Styl angielski w kuchni

Styl angielski w kuchni

Wielkimi krokami powraca moda na styl angielski. Oczywiście styl angielski mocno odmłodzony i dostosowany do polskich realiów, ale wciąż piękny, w dobrym guście i z wyjątkowymi wykończeniami. Kuchnia z w stylu angielskim to jasne pomieszczenie, połączenie bieli i jej odcieni z szarościami, brązami i beżami oraz nieodłączną fakturą drewna i kamienia. Styl angielski to przede wszystkim delikatność i piękno. Kuchnia wykonana w tym stylu jest ponadczasowa.

Styl angielski w kuchni, wizualizacja

Przykładowa wizualizacja: styl angielski w kuchni
Co składa się na elegancką i praktyczną kuchnię?

Meble kuchenne w stylu angielskim

Meble w stylu angielskim to urozmaicone licznymi ozdobnikami szafki, które same w sobie są wyjątkowe. Kolorystyka szafek, to głównie kolor biały, kość słoniowa, bardzo jasne odcienie wanilii, lub przydymiona biel, czasem również gołębia szarość. Fronty wykonuje się z mdf-u lakierowanego w pół-macie, macie, lub w wykończeniu satynowym.

Fronty szafek kuchennych obowiązkowo, muszą posiadać kształt ramy, lub ramy z płyciną, takie fronty dają przestrzenny efekt kuchni. Nieodłącznym elementem są zdobione pilastry (ozdobniki umieszczane między drzwiczkami szafek) oraz listwy wieńczące, oraz listwy podszafkowe, nadające wyjątkowego charakteru i wykończenia.

Blaty kuchenne, to element mebli, który najczęściej wykonujemy z naturalnych materiałów, drewna lub kamienia, ostatnio również z konglomeratu, który większość wykonawców również klasyfikuje jako naturalny materiał. Blaty drewniane w klasycznych angielskich kuchniach były robione z drewna dębowego, czasem bukowego i sosnowego, w tej chwili te popularne gatunki wypierają drewna egzotyczne: akacja, merbau, bambus, palisander, teak.

Wyposażenie szafek kuchennych, które świetnie wpiszą się w styl angielski

To przede wszystkim drewniane wkłady do szuflad. Wkłady nie różnią się praktycznie niczym od standardowych wykonanych z plastiku czy metalu. Niestety nie możemy ich myć w zmywarce, ale piękno drewna skutecznie wynagradza tą niedogodność.

Drewniany wkład do szuflad wysokich

Drewniany wkład do szuflad wysokich – do przechowywania produktów suchych oraz zastawy.
Zdj.:Hettich

Uchwyty meblowe

Uchwyty meblowe. W kuchni zaprojektowanej na styl angielski świetnie sprawdzą się uchwyty jednośrubowe, tak zwane gałeczki w kolorze stali szczotkowej, mosiądzu lub starego złota, jak również piękne, stylizowane uchwyty z dodatkiem porcelany. Wszystkie można znaleźć w kolekcji firmy Gamet.

Uchwyty kuchenne

Uchwyty kuchenne, które idealnie wpasują się w styl angielski
Zdj.:Gamet

Uchwyty kuchenne

Inny przykład uchwytów meblowych od firmy Gamet. Uchwyty będą dobrze komponować się w kuchni zaprojektowanej na styl angielski.
Zdj.:Gamet

Zlewy kuchenne do kuchni w stylu angielskim

W kuchniach angielskich odgrywają bardzo ważną rolę, są takim zwieńczeniem blatów kuchennych. W styl angielski najlepiej sprawdzają się zlewy ceramiczne, umywalkowe, takie, które wymagają zrobienia niższej szafki zlewowej.

Ściany w kuchni angielskiej

Oprócz kolorów, takich jak odcienie różu, beżu, brązu i szarości na ścianie w kuchni obowiązkowo muszą znaleźć się kafle stylizowane na styl angielski. Kafle w kolorze białym, czarnym lub innym – bardziej stonowanym. Kafle najlepiej takie z fazowanymi krawędziami, aby dodać ścianie lekkości.

Sufit w kuchni warto uzupełnić listwami, które kształtem i wyglądem będą nawiązywały do listew wieńczących w szafkach wiszących.

Podłoga w kuchni angielskiej

Podłoga w kuchni jest bardzo istotna, ponieważ, to ona musi być wytrzymała na uderzenia, ścieranie i środki czyszczące. Do kuchni w stylu angielskim najlepiej pasują duże kafle, w wykończeniu satynowym. Więcej o samych podłogach

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)