02.04.2023
Artykuł sponsorowany

Jakie łóżko do sypialni jest najlepsze? Sprawdź na co zwrócić uwagę

Jakie łóżko do sypialni jest najlepsze? Sprawdź na co zwrócić uwagę

Łóżko to podstawowy element wyposażenia sypialni. Zdarzają się oczywiście mieszkania, w których lokatorzy śpią na przykład na materacu ułożonym bezpośrednio na podłodze lub na rozkładanej sofie, ale większość z nas korzysta z łóżek. Urządzając dom, stajemy zatem przed dylematem, jakie łóżko do sypialni wybrać. Warto ten temat przemyśleć, bo korzystać z tego mebla będziemy nawet przez jedną trzecią czasu każdego dnia.

Jakie łóżka do sypialni znajdziemy na rynku?

Szeroki i różnorodny asortyment sklepów meblowych sprawia, że wybór łóżka do sypialni może sprawić pewną trudność. Kupujący mogą się poczuć przytłoczeni liczbą dostępnych możliwości, zwłaszcza że wiele modeli oferuje opcje personalizacji – na przykład w zakresie wysokości, charakteru zagłówka, koloru czy rodzaju materiału obiciowego.

W ofercie sklepów mamy przede wszystkim cztery rodzaje łóżek - łóżka drewniane, metalowe, tapicerowane i kontynentalne. Mają one różną charakterystykę, aczkolwiek wszystkie są funkcjonalne i mogą zapewnić użytkownikom komfortowe warunki do spania. Wybór zależy od tego, jakie są nasze preferencje i możliwości lokalowe.

Łóżko Orlando marki Halmar

Zdj.:https://www.centrumkrzesel.pl/lozko-orlando-160x200/6017/p

Opcja klasyczna - łóżka do sypialni z drewna lub z metalu

Łóżko do sypialni drewniane odznacza się ponadczasowym designem, wysoką solidnością i wytrzymałością. Łatwo je także utrzymać w czystości. Drewno – niezależnie od tego, czy sosnowe, brzozowe, bukowe, czy dębowe – jest przyjemne w dotyku i estetyczne. Jego naturalny charakter sprawia, że meble tego typu można dopasować niemal do każdej aranżacji i każdego stylu.

Metalowe łóżko do sypialni to z kolei idealny wybór do mniejszych sypialni. Jest smuklejsze i nie zajmuje tyle miejsca co łóżko drewniane czy tapicerowane. Należy zaznaczyć, że są to solidne i bardziej mobilne rodzaje łóżek, aczkolwiek narzucające pewną stylistykę. Trudno je dopasować do niektórych aranżacji. Nie sprawdzą się na przykład w roli łóżka do sypialni glamour czy utrzymanej w stylu prowansalskim. Są za to odpowiednie do aranżacji industrialnych, loftowych i minimalistycznych.

Tapicerowane lub kontynentalne – gdy potrzebne jest ekskluzywne łóżko do sypialni

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się łóżka tapicerowane – takie jak te na stronie: https://www.centrumkrzesel.pl/lozka-do-sypialni/293/c. Są modne, komfortowe i ładne. Często mają dołączony zagłówek, zdobiony przeszyciami, pikowaniem lub guzikami, a także szuflady lub pojemnik na pościel. Ze względu na swój ekskluzywny wygląd, design i rozmiary – rama łóżka obita materiałem często jest szersza niż w łóżkach drewnianych – najlepiej sprawdzają w sypialniach o większej powierzchni. Do obicia łóżek tapicerowanych, wykorzystywane są różnego rodzaju materiały, jak klasyczne plecione tkaniny, eleganckie welwety czy łatwozmywalne ekoskóry. Wyróżniają się szeroką gamą kolorystyczną. Oferta na tego typu produkty jest bogata i bardzo zróżnicowana. Należy się jednak liczyć z tym, że obicie nie jest równie odporne na uszkodzenia i zabrudzenia, jak w przypadku modeli drewnianych lub metalowych.

Kolejną opcją są łóżka kontynentalne, znane także jako łóżka hotelowe, które zyskują na popularności. Ich cechą charakterystyczną jest wysokość – wyższa niż w przypadku tradycyjnych łóżek. Może to być postrzegane zarówno jako wada, jak i zaleta. Łóżka kontynentalne należą do najwygodniejszych modeli dostępnych na rynku, ale i jednych z najdroższych. Zawdzięczają to specyficznej konstrukcji. Łóżko to składa się przynajmniej z trzech warstw materacy. Nie ma też zewnętrznej ramy. Zaletą jest fakt, że nie trzeba do niego osobno dokupować materaca.

Nowoczesne łóżko do sypialni – wybierz właściwy rozmiar

Niezwykle ważnym parametrem przy wyborze łóżka jest nie tylko jego rodzaj, ale i wymiar. Standardowo łóżka pojedyncze są dostępne w rozmiarach: 80x200 90x200, 100x200, 120x200 cm. Łóżka podwójne to rozmiary: 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 cm. Optymalnym wyborem pod kątem wygody są łóżka o szerokości co najmniej 90 cm dla jednej osoby lub 160 dla dwóch osób. Teoretycznie im szersze łóżko, tym lepiej. W praktyce znaczenie ma także cena – szersze łóżka są oczywiście droższe. Ponadto, istotna jest także wielkość sypialni.

Trzeba tu zarazem podkreślić istotną kwestię – podane wartości dotyczą wymiaru materaca. Samo łóżko – a dokładniej jego rama – jest szersze i dłuższe o kilka, a nawet kilkanaście centymetrów. Należy to brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu szczególnie do małego wnętrza. Warto też wiedzieć, że możliwe jest zamówienia łóżka na wymiar. To oczywiście znacznie podnosi koszty zakupu. Jeśli chodzi o łóżka dziecięce, zazwyczaj różnią się szerokością i długością od standardowych łóżek dla osób dorosłych. Ciekawe modele łóżek dla dzieci można znaleźć na stronie: https://www.centrumkrzesel.pl/lozka-dzieciece/297/c.

Łóżko dziecięce Marinella marki Halmar

Zdj.:https://www.centrumkrzesel.pl/lozko-marinella-80x160/6210/p

O czym pamiętać, aby wybrać idealne łóżko do sypialni?

W sypialni najważniejszy jest komfort. Odpowiednie łóżko pozwala się wyspać i zregenerować siły. Dlatego wygoda użytkowania powinna być kluczowym czynnikiem przy wyborze tego mebla. Trzeba zwracać uwagę na jego funkcjonalność – nie bez powodu wiele osób wybiera łóżko do sypialni z szufladami lub z pojemnikiem na pościel. To pozwala praktycznie zagospodarować miejsce pod meblem. Znaczenie ma również kwestia transportu i ewentualnego montażu łóżka na miejscu. Nie można też pominąć estetyki i stylu w jakim produkt jest utrzymany. Warto ten aspekt brać pod uwagę, ponieważ ładna i spójna aranżacja pozwoli stworzyć w sypialni odpowiednią, sprzyjającą zasypianiu atmosferę.

Łóżko Lamica marki Eltap

Zdj.:https://www.centrumkrzesel.pl/lozko-lamica/6438/p
Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)