16.11.2021

Dekoracje wiosenne do domu - pomysły i aranżacje

Dekoracje wiosenne do domu - pomysły i aranżacje

Kiedy za oknem robi się coraz cieplej, niemal od razu mamy ochotę na natychmiastową zmianę wystroju naszego wnętrza. Zmian dokonujemy w celu lepszego samopoczucia, poprawy wystroju oraz szeregu innych przyczyn. Jakie są aktualnie najmodniejsze dekoracje wiosenne do domu oraz przed dom?

Wiosna - Najlepszy czas na zmianę wystroju

W momencie, kiedy za oknem robi się cieplej i można już zapomnieć o ujemnych temperaturach, niemal od razu mamy ochotę na zmianę wystroju naszego wnętrza oraz dokonanie niezbędnych porządków. Zmiany te wpływają przede wszystkim na walory wizualne pomieszczeń oraz oczywiście na nasze samopoczucie. Osoby, które nie chcą decydować się na radykalne zmiany związane z koniecznością przeprowadzenia remontu w domu lub mieszkaniu, mogą postawić na niewielkie odświeżenie aranżacji wnętrz. Pomocne mogą okazać się w tym najróżniejsze wiosenne dekoracje.

Najmodniejsze wiosenne dekoracje na okna i drzwi

W ciągu ostatnich kilku lat ogromną popularność zyskały tak zwane stroiki na drzwi lub okna. Warto zaznaczyć, że stroiki stosowane są aktualnie już nie tylko z racji Bożego Narodzenia, ale także w trakcie zmian pór roku, aby natchnąć dom nieco nową falą świeżości. Stroiki te mają postać wianków, które można zarówno kupić, jak i stworzyć samodzielnie. Wystarczy odrobina wikliny, gałązek drewna, kwiatów, styropianu oraz gąbki florystycznej, aby całość prezentowała się nienagannie.

Wianki na okna lub drzwi mogą także zawierać modną ostatnią trawę pampasową, słoneczniki, wstążki oraz szereg innych, wiosennych rozwiązań.

Trawa pampasowa

Trawa pampasowa coraz chętniej wykorzystywana również w dekoracji wnętrz

Kolorowe zasłony

Nic tak nie odświeża wnętrza i nie dodaje mu uroku, jak zastosowanie kolorowych firan lub zasłon. Takie rozwiązanie w oknie będzie widoczne zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Wiosna to pora roku, kiedy zasadne okazuje się dodanie wnętrzu nieco większego charakteru, dlatego kolorowe poduszki oraz ozdoba okna w takiej postaci może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Dekoracje z kwiatów

Należy zauważyć, że kwiaty mogą pełnić także funkcję dekoracyjną ona, kiedy zdecydujemy się na umieszczenie ich na parapecie okna. W okresie wiosny warto postawić na tulipany, słoneczniki, bratki oraz inne kwiaty, które dostępne są w wersji zarówno żywej, jak i sztucznej. Wiele osób decyduje się także na zastosowanie storczyków (zwłaszcza w odcieniu mocnego różu i funkcji). Popularnym ostatnio rozwiązaniem jest zastosowanie zwisających z karnisza doniczek z kwiatami. Taka kompozycja dodaje wnętrzu delikatności i świeżości, a kwiaty przyciągają wzrok i dodają powiewu świeżości.

Najmodniejsze wiosenne dekoracje do domu

Kolorowe poduszki/poszewki na poduszki

Omawiając dodatki wiosenne do domu, nie można wręcz zapomnieć o zastosowaniu kolorowych poduszek i poszewek na poduszki, które mogą pełnić funkcję dekoracyjną za niewielkie pieniądze. Koszt takiego rozwiązania waha się w granicach kilku do kilkudziesięciu złotych. Zmiana poszewek na poduszkę to gwarancja szybkiej, aczkolwiek istotnej zmiany wystroju naszego pomieszczenia, zwłaszcza wtedy, kiedy na ścianach widnieją klasyczne, bazowe kolory, takie jak biele, szarości, czy beże. Na poszewkach możemy zdecydować się na folkowe wzory, wzory geometryczne, motywy kwiatów lub klasyczne, jednobarwne warianty. 

Koce i pledy

Wiosna kojarzy się także z delikatnymi, miękkimi kocami wykonanymi z delikatnego pluszu. Koce i pledy dostępne są aktualnie w wielu wersjach, dlatego warto wybrać wariant dostosowany do swoich potrzeb. Zarówno koce, jak i pledy to wiosenne dodatki do salonu, sypialni oraz pokoi dziecięcych. Pełnią funkcję nie tylko wizualną, ale także funkcjonalną, kiedy wiosną zakończył się już sezon grzewczy. 

Wazony z kwiatami

Nic nie kojarzy się z wiosną tak bardzo, jak zastosowanie kwiatów w wazonach. To ciekawe rozwiązanie, które przypada do gustu paniom domu. W wazonie umieścić można kwiaty sezonowe (jak tulipany, bratki, róże), ale także paprocie, sukulenty i kwiaty sztuczne. W okresie wiosny w każdym domu powinno być dużo kwiatów, gdyż dodają one nieco świeżości i lekkości, a ich stosunkowo niska cena zachęca do częstych zmian. 

Obrusy i bieżniki

Szybkim sposobem na zamianę charakteru wnętrza jest także zastosowanie kolorowych bieżników i obrusów. Taki wariant dedykowany jest do salonu, jadalni oraz kuchni. Współcześnie wielu projektantów wnętrz stawia na obrusy w klasycznych, stosowanych kolorach oraz jaskrawe bieżniki i podkładki pod talerze. 

Kolorowe obrazy

Nic tak nie ożywia ścian, jak zastosowanie kolorowych plakatów. Dzięki nim w prosty i szybki sposób możemy drastycznie odmienić charakter naszego wnętrza. Kolorowe obrazy z ciekawymi motywami (np. motyw folkowy) dopełnią charakteru każdego wnętrza bez względu na styl wnętrzarski, na który się zdecydowaliśmy. Współcześnie największym zainteresowaniem cieszą się obrazy zawierające figury geometryczne, motywy martwej natury oraz hasła motywacyjne. 

Najmodniejsze wiosenne dekoracje przed dom

Żywe kwiaty w donicach

Zastosowanie żywych kwiatów ogrodowych w donicach ożywia wnętrze i sprawia, że wręcz mamy ochotę do wejścia do takiego domu. Warto zaznaczyć, ze wiele osób decyduje się także na zastosowanie ziół w donicach, które nie tylko pięknie mogą prezentować się przed wejściem do domu, ale także urozmaicić potrawę, kiedy tylko staną się potrzebne. Zarówno kwiaty, jak i zioła należy regularnie podlewać oraz dbać o poziom ich nasłonecznienia. Wiosną do wyboru mamy wiele ciekawych odmian bratków oraz innych kwiatów odpornych na ostatnie wiosenne przymrozki.

Kupne produkty

W sklepach na działach ogrodniczych do wyboru jest wiele ciekawych ozdób, które stanowią wręcz symbol wiosny i dobrej energii. Pośród takich dekoracji wymienić można metalowe, ozdobne konewki, wazony dekoracyjne, figurki zwierząt oraz oświetlenie stwarzające przed domem swoistą aurę. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także lampiony zawieszane na przykład na pergoli, stroiki, a także zasłony tarasowe, które dodają miejscu rekreacji i wypoczynku niepowtarzalnego uroku. W okresie Wielkanocy warto rozważyć także dodanie akcentów związanych ze Świętami jak jajka, zajączki, czy żonkile.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)