20.10.2022
Artykuł sponsorowany

Jak zaaranżować półki loftowe? 2 pomysły na industrialne wnętrze

Jak zaaranżować półki loftowe? 2 pomysły na industrialne wnętrze

Moda na surowy minimalizm na stałe zagościła we współczesnych trendach i nic nie wskazuje na to, aby miała przeminąć. Nie ma w tym nic dziwnego. Funkcjonalny i estetyczny wystrój zapewnia komfort użytkowania wnętrz pomimo pewnej surowości wykorzystywanych form. Zastanawiasz się, jak zaaranżować swoje sprzęty, aby zachować industrialny charakter pomieszczeń? W naszym artykule przedstawimy Ci 2 inspiracje na zagospodarowanie półek loftowych. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie dekoracje wybrać, a z jakich zrezygnować.

Czym charakteryzują się półki loftowe?

Styl industrialny cechuje się prostą formą. Wykorzystuje takie materiały jak metal, szkło, naturalne drewno oraz cegłę i bazuje na jednolitych barwach. Takie też są półki loftowe. Zazwyczaj wykonuje się je z metalu w czarnym kolorze. Równie częstym zabiegiem jest łączenie metalowych wsporników z drewnianymi blatami. Z tą stylistyką możesz zapoznać się bliżej, przeglądając ofertę sklepów specjalizujących się w sprzedaży tego typu mebli. Dobrym przykładem jest chociażby https://sw-design.pl/polki-loftowe.

Co postawić na półkach loftowych?

Zanim zaczniesz wybierać dekoracje na półki loftowe, upewnij się, czy wpisują się w aranżację wnętrza. Pamiętaj, że styl industrialny nie lubi zbędnych przedmiotów. Nie pasują do niego bibeloty, które z czasem obrastają kurzem. Jeśli zależy Ci na spójności wystroju, zrezygnuj z kolorowych dodatków czy pamiątek przywiezionych z podróży.

1. Ociepl wnętrze roślinami

Wnętrza loftowe z reguły są dość surowe i sprawiają wrażenie chłodnych. Nie pasują do nich miękkie, puszyste tekstylia, które mogłyby nadać pomieszczeniu przytulności. Możesz jednak przełamać prostotę aranżacji, wykorzystując żywe rośliny. Ustawione na loftowych półkach wprowadzą do wnętrza powiew świeżości i je nieco ożywią. Pamiętaj jednak, aby właściwie dobrać donice. Doskonale sprawdzą się białe, ceramiczne modele lub metalowe osłonki, które spójnie uzupełnią całość.

2. Postaw na funkcjonalność

Tak, jak już wspominaliśmy, głównym założeniem stylu loftowego jest funkcjonalność i surowa estetyka. Urządzając przestrzeń na półkach, warto o tym pamiętać. Umieść na nich przedmioty, które są Ci realnie potrzebne. Może to być kolekcja Twoich ulubionych książek i dekoracyjne pudła zawierające przedmioty codziennego użytku. Mówiąc „dekoracyjne”, mamy oczywiście na myśli proste formy w stonowanych kolorach, które wpasują się w koncepcję industrialnego wnętrza.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)