29.08.2021

Miętowy pokój - aranżacje, porady

Miętowy pokój - aranżacje, porady

Miętowy kolor jest nie tylko uniwersalny, lecz także sprawia, że każde wnętrze staje się ożywione i unikatowe. Kolor ten doskonale łączy się z innymi kolorami oraz prezentuje się wyjątkowo dobrze w pomieszczeniach przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i nastolatków, nadając pomieszczeniom delikatny i radosny nastrój. Jak więc łączyć ten kolor z dodatkami oraz innymi barwami i odcieniami? 

Łączenie stylów i kolorów

Miętowy kolor można łączyć z wieloma stylistykami. Przede wszystkim doskonale sprawdzi się jako baza do zimnego i surowego stylu skandynawskiego.

W tym wypadku wystarczy jedynie sięgnąć po kilka elementów w tym kolorze, jak na przykład część mebli w miętowym kolorze, kilka drewnianych zabawek, klocków czy też grafik i rysunków z miętowymi wstawkami. Pokrycie ścian miętowym kolorem pozwala z kolei na urządzenie wnętrza w stylu nowoczesnym, glamour, a nawet boho. Mięta, w tym nieco bardziej przybrudzonym i wygaszonym odcieniu przepięknie współgra także ze stylem vintage. 

Z kolei połączenie miętowego odcienia z szarym pozwala na stworzenie wyciszającej, łagodnej i kojącej aranżacji, która polecana jest przede wszystkim dla niemowlaków. Dodatkowym atutem tego zestawienia kolorystycznego jest ponadczasowość, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do ciągłych remontów i zmian w aranżacji pokoju dziecka.  Miętowy odcień łączy się nie tylko ze złamanymi bielami (zarówno w tych ciepłych, jak i zimniejszych tonacjach), lecz także z beżami, brązami i barwami ziemi. 

Miętowy pokój dla dziewczynki i chłopaka

Pokój dziecięcy z miętowymi dodatkami

Jasny pokój dziecięcy z dodatkami w odcieniach pasteli i mięty.

Urządzenie dziecięcego pokoju z wykorzystaniem miętowego odcienia stanowi alternatywę dla pokoju z wykorzystaniem różowego i niebieskiego koloru. Dzięki temu, że miętowy kolor dobrze komponuje się z innymi barwami, nie sprawia większych problemów podczas urządzania i aranżacji pokoju zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. 

Zestawienie mięty z pudrowym różem sprawia, że aranżacja pokoju dla dziewczynki nabiera dziewczęcego i radosnego wyrazu, lecz nie jest przy tym bardzo przesłodzona. To z kolei wpływa przede wszystkim na atmosferę do skupienia i nauki oraz do odpoczynku po całym dniu intensywnej zabawy. Miętowy kolor doskonale sprawdza się z dodatkami w czarnym odcieniu, który przełamuje delikatność pastelowych barw.

Wystarczy niewiele detali w miętowym odcieniu, by ożywić i nadać charakteru wnętrzom, jak chociażby długie zasłony na okna, kilka poduszek, fotel, pościel czy nawet obrazki. 

Miętowy kolor jest na tyle uniwersalny, że równie dobrze sprawdzi się w pokoju dla chłopca. Połączenie mięty z szarością, bielą, czy odcieniami ziemi pozwolą na zaaranżowanie przyjaznej atmosfery do zabawy. Nawet drewniane zabawki w tej barwie sprawią, że pokój chłopca stanie się niesztampowy i będzie sprzyjał zarówno chłopcu, jak i przebywającym z nim rodzicom. Aranżując pokój dla chłopca można postawić na szare rolety oraz miętową narzutę na łóżko, a nad łóżkiem możemy posadowić lampę w geometryczne wzory. Dodatkowo odcień ten można wykorzystać w zestawieniu z typowymi dziecięcymi motywami, jak chociażby w zamku dla piratów oraz dżungli. Delikatny i miętowy odcień z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku. 

Urządzenie młodzieżowego miętowego pokoju

Miętowy kolor jest doskonałą przewodnią  barwą dla aranżacji młodzieżowego pokoju dla nastolatka. Można wykorzystać go tradycyjnie na ścianach, bądź też postawić na bardziej odważne rozwiązanie i pokryć nim przykładowo meble. Jeśli nie jesteście przekonani do wszystkich mebli w kolorze miętowym, można wykorzystać go na jednym, przykładowo na toaletce, która z pewnością zachwyci każdą dorastającą nastolatkę. Dodatkiem do miętowej toaletki może być duże lustro z miętową ramą oraz czarne bądź nawet różowe siedzisko. Urządzenie pokoju z wykorzystaniem tej barwy nie tylko optycznie powiększy wnętrze, lecz sprawi, że będzie ono bardziej unikatowe i nowoczesne.

Miętowy odcień można także wykorzystać w dodatkach, które w zależności od rodzaju dodatków albo ożywią pokój albo sprawią, że nasza aranżacja bezie wyciszona i kojąca. Ciekawym rozwiązaniem podczas urządzania młodzieżowego pokoju jest zestawienie miętowej barwy z blatem biurka bądź ramą łóżka. Jak widać mięta w pokoju dla nastolatków ma wiele zastosowań i prezentuje się dobrze przy prostych i subtelnych projektach, jak i w zestawieniu z geometrycznymi figurami, paskami oraz kropkami. Niezależnie od wyboru rodzaju i ilości miętowych elementów możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie zadowolone i uśmiechnięte.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)