19.03.2014

Zmywarki do zabudowy

Zmywarki do zabudowy


Zmywarki to nieodłączny element w naszych kuchniach. Skutecznie odciążają rodziny jak i singli po sobotnich imprezowych wieczorach. To doskonałe rozwiązanie dla osób nie lubiących zmywać, lub dla tych, którzy zwyczajnie nie mają na to czasu.

Dla zmywarki do zabudowy trzeba przygotować miejsce, nie
stety nie jest to takie proste jak w przypadku lodówki czy kuchenki, ponieważ oprócz możliwości podłączenia wody, musimy zapewnić jej odpływ i gniazdo zasilające. Zmywarka sama w sobie ma głębokość 55 cm – czyli dokładnie tyle, ile szafki kuchenne wraz z luzem za nimi przy standardowej głębokości blatu: 60 cm.

Wniosek: Za zmywarką musi być „goła” ściana! Żadnych gniazd elektrycznych, czy podłączeń wodnokanalizacyjnych. Dzięki temu, po zestawieniu zmywarki z resztą mebli, jej front znajdzie się w jednej linii z linią zabudowy meblowej. Wszystkie przyłącza najlepiej wyprowadzić w szafce obok i zapewnić sobie do nich odpowiedni dostęp, aby w razie awarii móc w każdej chwili odciąć dopływ wody, czy prądu.

Zmywarka Siemens iQ700 do zabudowy

Zmywarka Siemens iQ700 do zabudowy. Materiały prasowe firmy.
Zdj.:Siemens

Zmywarki do zabudowy występują, zresztą, tak jak wolno stojące w jednej, standardowej wysokości: 82 cm. Różnią się natomiast szerokością, która wynosi 60 lub 45 cm. Jeśli mamy miejsce w kuchni to zdecydowanie polecam wybierać szerszą zmywarkę. Jest o wiele bardziej ekonomiczna i przynajmniej dwukrotnie bardziej pakowna niż jej węższa wersja.

Różnica jest również w panelu sterującym. Może on występować w formie ukrytej lub widocznej. Panel ukryty to taki, którego nie widać za frontem meblowym, wszystkie przyciski są dostępne dopiero po otwarciu zmywarki. Natomiast panel widoczny ma ok 20 cm i jest umieszczony w górnej części zmywarki. Wtedy front meblowy jest odpowiedni niższy.

Zmywarki do zabudowy, w zależności od producenta są droższe od tych wolno stojących 20-30%. Jednak warto dopłacić i cieszyć się pięknym wyglądem naszych kuchni.

Zdj. do artykułu: materiały prasowe firmy Siemens