10.07.2014

Zmywarka w kuchni, czy zlew i ociekarka

Zmywarka w kuchni, czy zlew i ociekarka

Zmywarka w kuchni stały się nieodłącznym elementem wyposażenia. Traktowana jest prawie jak lodówka, czy piekarnik- czyli kuchenny niezbędnik. Jednak czy warto rezygnować ze zlewu z tradycyjną ociekarką ? Jaką zmywarkę wybrać do swojej kuchni?

Zmywarki dostępne w sklepie to zmywarki w wersji do zabudowy i wolno stojące. Każda dostępna jest w dwóch szerokościach 45 i 60cm i standardowej wysokości, która pozwala wstawić ją pod blat kuchenny. Kolejną opcją do wyboru to rodzaj panelu sterującego: widoczny o wysokości ok 15 cm – wszystkie przyciski i wyświetlacz widoczne; zmywarki z ukrytymi panelami sterującymi, widoczne przy otwarciu zmywarki.

W zmywarce możemy umyć wprawie wszystkie naczynia wykorzystywane w kuchni, od talerzy i miseczek po garnki i patelnie. W zmywarce nie należy myć kryształów i ręcznie malowanych filiżanek oraz pękatych kieliszków (takich jak do koniaku) – ponieważ matuje szkło, co w konsekwencji prowadzi do jego zniszczenia.

Zmywarka to wygoda i oszczędności, ponieważ w ciągu jednego cyklu mycia, bardzo oszczędna zmywarka zużywa do 14 litrów wody.

Jednak zlew z małą ociekarką zawsze się przydaje. Przede wszystkim do szybkiego mycia ręcznego, czyli elementu wyposażenia kuchni, który za chwilę będzie nam potrzebny. Mycie dużych garnków czy patelni dużo sprawniej i taniej możemy wykonać w każdym zlewie, zapakowanie garnka i patelni do zmywarki spowoduje jej całkowite zapełnienie (jedno pranie dwóch rzeczy).

Jeśli nie chcemy standardowej ociekarki, przy zlewie, mamy alternatywę, czyli: zwykły zlew jednokomorowy i ociekarka wewnętrzna, czyli wbudowana w szafkę. Po zamknięciu szafki zupełnie nie widać, że w środku mamy ukryty system do suszenia naczyń.

Zdjęcie do art. firma Siemens

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)