05.01.2019

Aranżacja okien w kuchni i salonie - ciekawe pomysły na modny wystrój okien

Aranżacja okien w kuchni i salonie - ciekawe pomysły na modny wystrój okien

Duże okna to zaleta każdego wnętrza – dodają mu one charakteru i zapewniają pożądane naturalne światło. Jednak bez odpowiedniego zaaranżowania okien wnętrze będzie wyglądać na niedokończone. Istnieje bardzo wiele sposobów na wystrój okien – jednak zawsze powinien on współgrać z charakterem pomieszczenia i być funkcjonalny.

Ochrona przed światłem, transparentność, estetyka, komfort użytkowania – wybierając zasłony należy uwzględnić wszystkie te aspekty. Na szczęście, ilość dostępnych obecnie rozwiązań w dekoracji okien może zaspokoić najwybredniejszy gust, a zarazem być przyjazna dla każdej kieszeni.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez homedecco (@homedecco.pl)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Firanex S.C. Dekoracje Okien (@firanex)

Aranżacja okien w salonie

Aranżacja okien w salonie pozostawia bardzo dużo dowolności – wybierając klasyczne draperie, rzymskie zasłony, usztywniane, transparentne panele o różnej długości, rolety czy żaluzje, należy tylko zwrócić uwagę, czy pasują one do stylu i kolorystyki pomieszczenia. Współczesne trendy opierają się na prostocie i funkcjonalności, a projektanci unikają wrażenia nadmiaru. Bogate marszczenia, podpięcia, falbany oraz jaskrawe, wzorzyste tkaniny zdecydowanie wyszły z mody. Aranżacja okien w salonie nie ogranicza się jednak do samych tekstyliów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Collection Jadwiga (@collection_jadwiga)

Oryginalnym pomysłem jest zasłonięcie karnisza gipsową lub drewnianą listwą, która będzie prezentowała się niezwykle stylowo, zarówno w rustykalnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Fantazyjnie ułożone zasłony warto umieścić na karniszach otwieranych – pozwalają one zapewnić dostęp światła bez konieczności podciągania czy przesuwania draperii. Bardzo efektownym, tanim i łatwym rozwiązaniem jest własnoręczne pomalowanie parapetów, szprosów i futryn okiennych na intensywny kolor – takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w minimalistycznym, neutralnym wnętrzu.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Hannaszlachetko (@hs_aranzacja.okien)

Aranżacja okien w kuchni

Wystrój okien kuchennych to dosyć skomplikowany temat, dlatego też najlepszym rozwiązaniem zarówno do kuchni tradycyjnych, nowoczesnych, jak i eklektycznych będzie prosta elegancja.

Klasyczne, delikatnie prześwitujące zasłony zawsze okażą się niezawodnym rozwiązaniem – kolorowa tkanina przepuszczająca promienie słoneczne zapewni doskonały efekt, zwłaszcza w połączeniu z lakierowanymi blatami szafek.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez DAKO.eu (@dako.eu)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Daria Szostak (@mamalolipoli.pl)

Dobrym wyborem są też łatwo podnoszone, dekoracyjne rolety rzymskie – sprawdzą się one szczególnie, gdy kuchnia jest zintegrowana z salonem. Inną opcją jest udekorowanie okna kuchennego samym lambrekinem, bez rolet i zasłon – będzie stanowił on elegancki akcent w prostym i nowoczesnym wnętrzu. Naturalne i przyjazne środowisku bambusowe rolety pasują zwłaszcza do skromnej, minimalistycznej kuchni – nadadzą one ascetycznemu wnętrzu nieco ciepła.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)