08.06.2021
Artykuł sponsorowany

Malowanie drzwi - jaką farbę wybrać?

Malowanie drzwi - jaką farbę wybrać?

Drzwi to jeden z niepozornych elementów aranżacyjnych, który czasami jest pomijany gdy zastanawiamy się nad zmianami we wnętrzu.. A przecież ich kolor i stopień połysku może całkowicie odmienić energię panującą w pomieszczeniu. Dowiedzcie się zatem, jaką farbę do drzwi wybrać, aby ich wygląd przyciągnął wzrok i zachwycił.

Uniwersalna biel

Biała farba do drzwi (www.tikkurila.pl) to uniwersalne rozwiązanie nie tylko dla miłośników stylowej prostoty! Jak powszechnie wiadomo, biel świetnie sprawdza się w niemal każdej aranżacji, niezależnie od jej charakteru. To kolor chętnie wybierany przez licznych projektantów oraz amatorów wystroju wnętrz. Sekret tkwi w niezaprzeczalnej wszechstronności tego koloru. Biel dodaje lekkości i harmonii, nadaje elegancki ton, a jednocześnie nie przytłacza i cieszy oko. To neutralny odcień o subtelnym, bazowym charakterze. Biała farba do drzwi sprawdzi się znakomicie szczególnie w niedużych pomieszczeniach, ponieważ bardzo dobrze odbija światło, a tym samym optycznie powiększa wnętrze. Drzwi pomalowane na ten kolor będą pasować do każdego pokoju, niezależnie od jego przeznaczenia - świetnie sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i pokoju dziecka, łazience czy kuchni.

Więcej koloru!

Miłośnicy kolorów innych niż neutralna biel mogą zastosować je również do dekoracji drzwi. Przed dokonaniem wyboru dotyczącego farby do drzwi, musimy podjąć ważną decyzję - czy zdecydujemy się na ciemny, czy może raczej jasny odcień? Drzwi pomalowane na głęboki, ciemny kolor nadają pomieszczeniom niezaprzeczalny szyk i elegancję. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie we wnętrzach, w których zależy nam na podkreśleniu dostojności i okazałości wystroju.. Farba do drzwi w ciemnym kolorze nada pomieszczeniu intrygujący, niemal tajemniczy charakter, sprawiając, że drzwi same w sobie staną się piękną i ciekawą dekoracją. Natomiast jeśli do wybranego przez nas stylu aranżacyjnego bardziej pasują jasne odcienie, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego koloru, który najlepiej odda styl urządzanego wnętrza. Drzwi pomalowane na jasny, żywy odcień, mogą znacząco odmienić aranżację, dodając jej świeżości i energii. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę kolory o jasnym, acz zdecydowanym odcieniu, np. słonecznej żółci. Farba do drzwi w takiej tonacji nada wnętrzu niepowtarzalny charakter, rozwieje nudę i wprowadzi ogrom pozytywnej energii!

Na co zwrócić uwagę?

Czym charakteryzuje się dobra farba do drzwi? Na co warto zwrócić uwagę przed jej zakupem? Odpowiednia farba do drzwi powinna być przede wszystkim odporna na uszkodzenia mechaniczne, a w przypadku drzwi zewnętrznych na-  wszelkie działania atmosferyczne, a także na promienie UV (aby z czasem jej powłoka nie zaczęła blednąć lub żółknąć). Powinna zapewniać nie tylko wysoki stopień krycia, ale również trwałość i ochronę malowanej powierzchni. Dobra farba do drzwi, taka jak emalia Tikkurila Everal Aqua, może być stosowana zarówno do malowania wewnętrznych jaki i zewnętrznych powierzchni zarówno drewnianych jak i metalowych. Tikkurila Everal Aqua posiada trzy stopnie połysku- Matt, Semi Matt i Gloss, które umożliwiają zabawę wykończeniem i kreowanie wyjątkowej, indywidualnej aranżacji.

W czasie zmiany wystroju zazwyczaj skupiamy się głównie na kolorach ścian, często nieświadomie ignorując drzwi, których wygląd może znacząco wpłynąć na cały klimat wnętrza. Warto zatem wziąć ten element aranżacji  pod uwagę i wybrać farbę do drzwi, która najlepiej podkreśli ich wyjątkowy charakter.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)