24.08.2020
Artykuł sponsorowany

Tapety geometryczne – sposób na oryginalną aranżację wnętrza

Tapety geometryczne – sposób na oryginalną aranżację wnętrza

Motywy geometryczne bardzo często przewijają się w trendach wnętrzarskich. Nic więc dziwnego, że można je znaleźć również na tapetach. Geometryczne tapety z trójkątami, rombami lub heksagonami to sposób na uzyskanie we wnętrzu wyrazistego akcentu, który jest w stanie diametralnie odmienić charakter pomieszczenia. W tym artykule podpowiemy, jak połączyć geometryczną tapetę z pozostałymi elementami wystroju, by uzyskać efektowną całość.

Tapety geometryczne w salonie

Tapety geometryczne

Salon ma charakter nie tylko funkcjonalny, ale też reprezentacyjny. Zastosowanie w jego wnętrzu geometrycznej tapety, z pewnością pomoże w tej drugiej kwestii. Salony zwykle mogą poszczycić się dość sporą powierzchnią, dlatego można w nich umieścić tapetę o wyrazistym wzorze i w intensywnych odcieniach, bez obaw, że wnętrze zostanie przytłoczone. Przykłady takich tapet to: tęczowe, wielobarwne trójkąty; kwadraty w przeróżnych, intensywnych kolorach czy przeplatające się ze sobą, niebieskie i czerwone koła. Te i inne wzory geometrycznych tapet można znaleźć tutaj: https://www.decormint.com/pl/tapety/geometryczne. Wybierając intensywny wzór tapety na ścianę, trzeba pamiętać o tym, by pozostałe elementy wystroju były stonowane. Zasłonki, poduszki czy oświetlenie nie powinny konkurować z tapetą o uwagę.

Nie wszyscy są zwolennikami intensywnych wzorów na ścianie. W salonach utrzymanych w duchu minimalizmu, można umieścić na ścianie geometryczną tapetę, ale w stonowanych odcieniach i o nieco delikatniejszym wzorze. Przykłady takich tapet to: niebieskie trójkąty na białym tle; wzór w jodełkę umieszczony na szarym tle lub minimalistyczny, beżowo-brązowy ornament. Chociaż takie wzory w sklepie wyglądają dość skromnie, położone na ścianie, będą prezentować się naprawdę stylowo.

Sypialnia w niecodziennej odsłonie

Często można spotkać się z opinią, że wystrój sypialni powinien być łagodny i stonowany. Z tego powodu, tapety w agresywny, geometryczny wzór, w takim pomieszczeniu się nie sprawdzą. Co innego, jeśli chodzi o egzemplarze w regularny deseń, utrzymane w neutralnych odcieniach. Na jaki wzór warto postawić w sypialni? Sprawdzi się czarna jodełka z małych listków, sześciokątna mozaika na kremowym tle czy niebieskie fale na białym tle. Tym samym, najlepszy wybór do sypialni to tapety w kwadraty, trójkąty lub proste linie, umieszczone na jednolitym tle. Motyw z tapety można powtórzyć np. na zasłonkach czy narzucie na łóżko. Dzięki takiemu zabiegowi, wnętrze zyska spójny a jednocześnie efektowny charakter.

Geometryczna tapeta w kuchni

Czy tapetę w geometryczny wzór można umieścić w kuchni? Jak najbardziej! Niektórzy rezygnują z tego rozwiązania ze względu na specyficzne warunki, jakie panują w tym pomieszczeniu (narażenie na zalanie, wilgoć itp.). Warto jednak pamiętać o tym, że na rynku są dostępne nowoczesne tapety, odporne na uszkodzenia i o powierzchni, którą łatwo utrzymać w czystości. Przykład to tapety samoprzylepne, które można czyścić mokrą szmatką, a nawet szorować, nie obawiając się przy tym, że ulegnie zniszczeniu. Jaki wzór tapety geometrycznej sprawdzi się w kuchni? Zwolennicy minimalistycznych rozwiązań mogą postawić na popielatą siatkę, złożoną z drobnych figur geometrycznych. Z kolei osoby, które szukają nieco bardziej efektownego wzoru, mogą postawić na różnokolorową tapetę w przydatne w kuchni gadżety. Możliwości jest, rzecz jasna, o wiele więcej, a wszystko zależy od charakteru wnętrza i gustu domowników.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)