05.05.2014

Kuchnia z frontami lakierowanymi

Kuchnia z frontami lakierowanymi

Powoli w naszych kuchniach lakiery na wysoki połysk ustępują wdzięcznym i eleganckim pół-matom i matom. To nadal ten sam materiał tylko w innym wykończeniu.

Trwałość frontów lakierowanych

Fronty wykonane z MDF-u lakierowanego to bardzo trwały i odporny materiał na warunki panujące w kuchni. Bardzo dobrze znosi wilgoć, fronty nie puchną jak ich poprzednicy (fronty z MDF-u foliowanego). Dobrze wylakierowany front, jest odporny na działanie promieni słonecznych – nie traci koloru.

Kształt frontów lakierowanych

Fronty lakierowane to nic innego jak baza z płyty MDF, podkład, lakier właściwy i ewentualnie lakier bezbarwny spolerowany na połysk. Dzięki czemu mamy możliwość wykonania dowolnego kształtu na froncie, poprzez standardowe ramki i płyciny aż do wymyślnych fal. MDF- można również giąć, więc kuchnia o płynących delikatnych kształtach, pełna łuków i ozdobnych elementów jest również możliwa do wykonania. Daje to projektantom i użytkownikom nieskończone możliwości aranżacyjne.

Kolorystyka frontów lakierowanych

Jest nieograniczona w każdym odcieniu tęczy. Do lakieru można również dodać pigmenty w postaci brokatowego pyłu czy niebieskiej poświaty.

Pielęgnacja i użytkowanie frontów lakierowanych Ciemne kolory lakieru są trudniejsze w utrzymaniu czystości. Fronty w jasnych odcieniach czyści się jak te w ciemniejszych, jednak dużo łatwiej pozostawić ślady po palcach na czarnym froncie niż na białym. Do czyszczenia frontów wystarczy wilgotna ściereczka lub ręcznik papierowy wraz z płynem do mycia szyb.

Fronty lakierowane
Przykład kuchni z frontami lakierowanymi

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)