16.12.2021
Artykuł sponsorowany

Fronty frezowane w nowoczesnych meblach kuchennych. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Fronty frezowane w nowoczesnych meblach kuchennych. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Meble kuchenne o gładkich, lśniących frontach? To rozwiązanie uchodziło za modne, ale co najmniej 2 lata temu. Dziś kuchnia nowoczesna to kuchnia z meblami o frontach frezowanych, przy czym same frezy, ich rodzaj, rysunek i rozmieszczenie, mogą być naprawdę różne. Najważniejsze, aby pasowały do stylu, jaki użytkownik kuchni chce otrzymać. Dlaczego?

Meble z frezowanymi frontami, czyli nowe oblicze nowoczesnej kuchni

Na wstępie należałoby wyjaśnić, że nowoczesna kuchnia to zupełnie nie to samo, co kuchnia w stylu nowoczesnym. Ta ostatnia, i owszem, najczęściej wyróżnia się gładkimi, lśniącymi powierzchniami i w jej przypadku takie gładkie fronty mebli są oczywistym, zawsze dobrym wyborem. Kuchnia nowoczesna to jednak kuchnia podążająca za trendami, a te już mniej więcej od 2 lat wskazują nawrót do stylizacji opartych na klasyce. Mamy więc wielki renesans stylu klasycznego, rustykalnego, retro, vintage, stylu amerykańskiego, kolonialnego i paru innych. W każdym z tych stylów frezy na frontach meblowych nie tylko mogą się znaleźć, ale znaleźć się wręcz powinny. Sam rodzaj frezu należy przy tym dopasować ściśle do stylu, w jakim kuchnia ma być zaaranżowana. Inaczej bowiem będą wyglądać frezy na meblach w stylu klasycznym, a inaczej na meblach w stylu retro.

Fronty frezowane w kuchni

Wady i zalety mebli kuchennych z frezowanymi frontami

Jak wszystkie inne rozwiązania w aranżacji wnętrz w ogóle, a w meblarstwie w szczególe, tak i frezowane fronty mają swoje mocniejsze i słabsze strony. Jeśli chodzi o zalety, to tu możemy z całą pewnością wymienić:

  • atrakcyjność wizualną – wspominane już dopasowanie do stylu, czy też raczej wzmacnianie tego stylu, to tylko jeden z elementów owej atrakcyjności;
  • różnorodność i oryginalność – mało co tak wyróżnia meble, jak ładnie wykonane frezy na ich frontach;
  • indywidualizacja – frezy mogą być wykonywane pod konkretne zamówienie i przybierać naprawdę unikalne formy.

Jeśli chodzi o wady frontów frezowanych w meblach kuchennych, to tu chodzi przede wszystkim o możliwe utrudnienia przy utrzymywaniu takich mebli w czystości. Dotyczy to jednak przede wszystkim frezów o wyjątkowo głębokim i wąskim rysunku.

Ocena: 4 / 5,0 (2 głosy)