25.08.2016

Program do projektowania mebli – Prezentacja PRO100

Program do projektowania mebli – Prezentacja PRO100

Wybór pierwszego programu do projektowania mebli kuchennych i nie tyko, to problem wielu młodych projektantów oraz firm działających w branży meblowej. Pierwszy program wiąże się przede wszystkim z wejściem w środowisko projektowe, związanie się na dłużej z danym oprogramowaniem. Podjęcie takiej decyzji jest trudne, w szczególności jeśli nie mieliśmy wcześniej styczności z takimi programami.

Przykładowa wizualizacja w programie PRO100

Przykładowa wizualizacja w programie PRO100

Kryteria wyboru programu do projektowania mebli

  • Szybkość obsługi programu. W jakim czasie możemy stworzyć kompletny projekt.
  • Czas jaki musimy poświęcić na naukę obsługi programu
  • Wsparcie techniczne, dostępne kursy, szkolenia, filmy instruktażowe, instrukcja obsługi
  • Aktualizacje, dodatki, nowe biblioteki, warto sprawdzić czy są darmowe czy może musimy za nie płacić dodatkowo
  • Jakoś wizualizacji, ważny aspekt, ponieważ, to właśnie wizualizację pokazujemy klientowi. Znacznie wpływa to na sprzedaż i jakość obsługi
  • Czas renderowania scen – bardzo istotne. Wpływa na czas przygotowania oferty dla klienta
  • Wymiarowanie. W jaki sposób możemy wymiarować projekty, jak szybko można wymiarować, dokładność i czytelność wymiarów na rysunku
  • Cena. Należy pamiętać, że absolutnie nie idzie ona w parze z jakością w tej dziedzinie. Można kupić program za kilkadziesiąt tysięcy złotych, który zupełnie nie spełni naszych oczekiwania, a jednocześnie program za kilka tysięcy będzie najlepszym rozwiązaniem i w pełni wykorzystanym zakupem.
Programem skierowanym do projektantów mebli, firm meblowych, projektantów łazienek, salonów sprzedaży glazury i wyposażenia łazienek oraz projektantów wnętrz jest PRO100.

Program spełnia wszystkie wymagania w wyżej wymienionych kryteriach. Program jest szybki w obsłudze, projekt szafy można stworzyć przy kliencie w kilka minut. Projekt kuchni zajmuje mniej niż pół godziny.

Przykład projektowania szafy w programie PRO100

Czas poświęcony na naukę programu zależy od użytkownika. Przy zakupie programu dostajemy książkę z dokładnym opisem wszystkich funkcji. Z książką krok po kroku możemy stworzyć pierwsze projekty. Cały czas mamy możliwość kontaktu z producentem oprogramowania, do tego na stronie Internetowej umieszczone są najczęściej zadawane pytania i wyczerpujące odpowiedzi. Oprócz tego producent daje możliwości uczestnictwa w kursach, na których od podstaw można uczyć się funkcji programu.

Program rozwija się, co jakiś czas mamy możliwość aktualizacji. Producenci biorą pod uwagę użytkownika, jego potrzeby, program na przestrzeni kilku lat zmieniał się i będzie zmieniał się na lepsze, aby jeszcze przyśpieszyć pracę i jakość jej efektów. Na stronie mamy również dostęp do bezpłatnych bibliotek wiodących producentów komponentów do produkcji mebli, producentów sprzętów AGD, zlewów, kranów, glazury, podłóg.

Co jest bardzo istotne? Możemy dowolnie modyfikować biblioteki programu. Możemy tworzyć i dodawać własne elementy z poziomu programu np.: własne szafki kuchenne. Możemy również importować pliki 3d dostępne na stronie producentów np.: wyposażenia, dekoracji, oświetlenia. Biblioteka tekstur, kolorów również jest „otwarta”, dodajemy i usuwamy tekstury oraz nadajemy im odpowiednie parametry w nieograniczony sposób.

W programie samą wizualizację możemy wyrenderować (wygenerować) w kilka minut. Nie musimy pozostawiać komputera na cała noc, aby rano obejrzeć przeliczoną scenę.

Wizualizacja w programie PRO100

Wizualizacja w programie PRO100

Więcej informacji: http://www.ecru.pl/PRO100

Ocena: 4,5 / 5,0 (4 głosy)