24.03.2014

Wkłady na sztućce do szuflad kuchennych

Wkłady na sztućce do szuflad kuchennych

Nieodłącznym elementem wyposażenia szuflad kuchennych są wkłady na sztućce. Źle dobrany wkład jest przyczyną chaosu i nieporządku. Szuflada musi być przejrzysta i dobrze zagospodarowana, aby dostępne w niej miejsce było w stu procentach wykorzystane.

Najprostszym wkładem na sztućce jest zwykły plastik. Najczęściej stopniowany co 10 cm. Więc jeśli nasza szafka ma wymiar, np.: 53 cm – to będzie za duży. Koszt wkładu to zazwyczaj kilkanaście złotych. Ma przegródki przystosowane do przechowywania podstawowych elementów, takich jak noże, widelce, małe i duże łyżki, oraz duża przegroda na noże. Taki wkład dobrze się sprawdza przy standardowych szafkach i kusi ceną.

Wkłady i wyposażenie szuflad

Galeria zdjęć. Wkłady do szuflad i inne wyposażenie. Na zdjęciu wkład na sztućce SKY 600 firmy Peka
Zdj.:Peka

Droższą, ale i wygodniejszą wersją są wkłady plastikowe z możliwością dopasowania do niestandardowej szerokości szuflady. Taki produkt oferuje nam PEKA. Są również stopniowane zarówno w szerokości jak i głębokości. Mają zapas czterech centymetrów, który należy ściąć do odpowiedniej wielkości. Jeśli potrzebujemy większego zakresu regulacji, miejsce obok wkładu wypełniamy listwą, którą zajdziemy również w ofercie firmy PEKA. Estetyczne i bardzo wygodne rozwiązanie.

Ekskluzywną wersję wkładu na sztućce proponuje firma BLUM. Jakość oczywiście idzie w parze w ceną, najmniejszy wkład możemy kupić od 200 zł w górę. BLUM daje nam możliwość dowolnego ustawienia przegródek w szufladzie. Możemy również dokupić większe, lub mniejsze przegrody i uzupełnić wkład o dodatkowe miejsce – elastyczny system podziału. Całość wykonana jest zestali nierdzewnej i odpornego na zarysowania plastiku. Wszystkie elementy można bez obaw myć w zmywarce.

Zdjęcie ilustracyjne do artykułu: wytłoczka na sztućce firmy PEKA

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)