20.09.2016

Modny antracyt i nowości marki Peka na targach Furnica 2016

Modny antracyt i nowości marki Peka na targach Furnica 2016

Wykończenia systemów w kolorze antracytowym – przebój tegorocznych trendów wnętrzarskich, innowacyjny system iMove oraz premiery marek Schüco i Plastil zaprezentowała firma Peka podczas targów Furnica 2016.

Podczas poznańskich targów Furnica 2016 firma Peka zaprezentowała wykończenia swoich systemów w kolorze antracytowym, który obecnie dominuje w nowoczesnych projektach kuchni.

Nowości firmy Peka

Nowości firmy Peka
Zdj.:Peka

– Zbudowaliśmy wyspę kuchenną, która w połączeniu z wysoką zabudową uwypuklała elegancki, antracytowy kolor – podkreśla Anita Łopatka z firmy Peka.

Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

– Podczas targów pokazaliśmy, między innymi system Le Mans II w linii koszy ARENA Classic czy Magic-Corner Comfort, w którym rama i kosze Libell są antracytowe, a dodatkowo półki doposażone są w matę antypoślizgową w tej samej barwie – tłumaczy Anita Łopatka. – Do szafek wysokich proponujemy natomiast system DISPENSA z koszami Libell o szerokości od 150 do 400 mm. Natomiast do szerszych, w modułach 600 rekomendujemy system PLENO. Antracytowe systemy, które zaprezentowaliśmy do szafek podblatowych, to SNELLO – jako doposażenie wąskich wnęk.

KITCHEN Tower sprawdza się w strefie gotowania przy szerszych modułach. Każda szafka może być wyposażona w praktyczne półki EXTENDO - również w kolorze antracytowym.

– Do mebli wiszących proponujemy funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu system iMove, który umożliwia łatwe wysunięcie w dół i wyciągnięcie zawartości szafki wiszącej na zewnątrz – podpowiada przedstawicielka firmy Peka.

Najważniejsze zalety tego rozwiązania to przede wszystkim łatwe działanie i płynny, bezszelestny ruch półki. Szybki dostęp, również do zawartości najwyżej położonej szafki, wysokiej jakości design i elegancki wygląd to kolejne jego atuty.

– iMove zmienia tradycyjną szafkę w nowoczesną i ergonomiczną powierzchnię do przechowywania i jest dużym ułatwieniem dla użytkowników, zwłaszcza tych o niskim wzroście – zwraca uwagę Anita Łopatka.

Podczas targów Peka pokazała także sprawdzone rozwiązania, dla których proponuje nowe zastosowania. Stworzono między innymi głęboką szafę gospodarczą we wnęce jako idealne miejsce na środki czystości.

Pojawiły się też ciekawe premiery – produkty spod znaku marek Schüco i Plastil. Wysokiej jakości uchwyty listwowe nakładane Schüco wyróżnia trwałość i wszechstronne zastosowanie. Każdy z nich wykonywany jest indywidualnie i oddzielnie anodowany. Zintegrowane z meblem uchwyty korytkowe zapewniają natomiast doskonałe ukrycie i łatwość otwierania szafek czy szuflad. Mają zastosowanie horyzontalne lub wertykalne. Mogą być delikatnie podświetlone paskiem ledowym. Wykończone wysokiej jakości lakierem wpływają na elegancki wygląd mebli.

Kolejna nowość marki Schüco to łączniki narożnikowe, które tworzą wizualnie atrakcyjny akcent na frontach mebli i precyzyjne połączenie krawędzi korpusów, nawet w przypadku różnych grubości.

System żaluzji meblowych, łączący funkcjonalność z łatwością użytkowania, to kolejna premiera w firmie Peka. Opracowany został z myślą o szybkim i praktycznym zasłonięciu szafek kuchennych, biurowych czy mebli turystycznych w przyczepach kempingowych. Połączenie tworzywa i aluminium umożliwia płynne prowadzenie żaluzji.

System żaluzji meblowych

System żaluzji meblowych, łączący funkcjonalność z łatwością użytkowania, to kolejna premiera w firmie Peka.
Zdj.:Peka