03.04.2016

Zorganizuj buty w mieszkaniu

Zorganizuj buty w mieszkaniu

Carrie Bradshaw, bohaterka serialu “Seks w wielkim mieście” zwykła mawiać, że „każda kobieta powinna mieć wyjątkowe buty, aby radośniej kroczyć przez życie” i, prawdopodobnie na potwierdzenie swojej tezy, miała mnóstwo tych wyjątkowych butów, którym przeznaczyła specjalne miejsce w swojej garderobie.

Organizacja butów PEKA Extendo

Organizacja butów PEKA Extendo. Materiały prasowe.
Zdj.:Peka

Kobiety kochają buty, nawet jeśli się do tego nie przyznają przed sobą. Ten trend coraz częściej zauważany jest także u mężczyzn. Lubimy je mieć idealnie dobrane do stroju. Inne do małej czarnej, do spodni, stroju oficjalnego, a inne do casualowego czy sportowego. Na co dzień, od święta, do torebki, do koloru... Na każdą porę roku. A jeśli policzymy buty wszystkich członków rodziny, kolekcja butów robi się całkiem spora.

Przychodzi taki moment, że trzeba pomyśleć o tym, w jaki sposób je zorganizować i jak zagospodarować przestrzeń, aby były zawsze widoczne i w zasięgu ręki, a przy tym zajmowały jak najmniej miejsca. Ważną kwestią jest też takie ich przechowywanie, aby nie deformowały się, nie kurzyły i nie... gubiły.

Najlepiej jest przeznaczyć na buty oddzielne miejsce w szafie lub garderobie. Idealnie, jeśli będzie można je poukładać zgodnie z porami roku czy przeznaczeniem i jeżeli będzie osobne miejsce na obuwie każdego z domowników, ale też akcesoria, takie jak szczotki i pasty do butów, prawidła i łyżki.

Ażurowe półki

Najprostszym i najszybszym sposobem na wygospodarowanie miejsca na buty w szafie lub garderobie są specjalnie do nich przystosowane druciane półki, które ma w swojej ofercie firma PEKA. Przymocowuje się je bezpośrednio do ściany, specjalnego wysokiego wyciągu czy drzwi szafy. Co ważne kąt nachylenia półki możemy dowolnie regulować. W ten sposób efektywnie wykorzystujemy wolną przestrzeń.

Organizacja butów PEKA Extendo

Organizacja butów PEKA Extendo. Materiały prasowe.
Zdj.:Peka

Wytłoczki na buty

Ideałem jest projekt garderoby czy szafy ze specjalnie wygospodarowaną przestrzenią na ich przechowywanie. A co jeżeli nie przewidziano miejsca na buty? Pomocne mogą okazać się specjalnie wyprofilowane wkłady na buty, przypominające perforowaną wytłoczkę w kształcie leżącej, podwójnej litery „Z”. Umieszcza się je na dnie szuflad, półek bądź wysuwanych płyt na prowadnicach. Ich kształt sprawia, że można na nich przechowywać buty w dwóch rzędach, a podparcie w trzech miejscach daje im stabilność. Dzięki zastosowanemu materiałowi i kształtowi wkłady są na tyle uniwersalne, że bez problemów można docinać je do pożądanej wielkości.

Piętra na wysuwanych półkach

Chcąc zagospodarować jak najwięcej przestrzeni, warto pomyśleć o systemie EXTENDO marki PEKA z nadstawnymi półkami na buty. Jego zaletą jest fakt, że każda połka może być łatwo wysunięta za pomocą jednej ręki. Dodatkowa, nadstawna półka tworzy drugi poziom i można ją ustawiać pod trzema różnymi kątami. Mocowana jest tuż nad półką główną, dzięki czemu nawet niewielka przestrzeń może być ekonomicznie wykorzystana. Jeżeli mamy garderobę bez półek, doskonale sprawdzi się system PLENO, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsce – to wysoki wyciąg, mocowany do korpusu szafki, który wysuwa się z niej wraz z otwarciem frontu. Tu, podobnie jak w poprzednim systemie, półki mogą mieć dodatkowe nadstawki, które tworzą kolejny poziom. Dzięki temu zmieścimy więcej butów.

Wkład na buty

Wkład na buty firmy Peka.
Zdj.:Peka

Więcej inspiracji znajdziecie na: www.peka.pl

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)