22.04.2014

Niestandardowe uchwyty w meblach kuchennych.

Niestandardowe uchwyty w meblach kuchennych.

Szafki bez uchwytów to jak kubek bez ucha – trafne stwierdzenie, ale nie zawsze przekłada się na rzeczywistość. Każde nowe rozwiązanie rodzi się w miarę zapotrzebowania, tak powstawały nowe metody otwierania, a raczej możliwości otwierania szafek kuchennych. Uchwyty do ozdoby mebli kuchennych, ale czasem chcą uzyskać nowoczesne, sterylne wnętrze jesteśmy zmuszeni z nich zrezygnować, czym je zastąpić ?

Uchwyty meblowe

Uchwyty i gałki do mebli oraz inne niestandardowe uchwyty
Zdj.:Komodo
  • Frezowania lub podcięcia we frontach. Ta metoda najczęściej stosowana jest we frontach lakierowanych, możliwa również we frontach fornirowanych i drewnianych. W podkładzie frezuje się „rynienkę”, a następnie lakieruje się front uzyskując gotowy produkt. To wybranie pozwala na wygodne otwieranie szafek czy wysuwanie szuflad. Przykład frontu z podfrezowaniem znajdziesz tutaj (zdjęcie w artykule). Podcięcie – to ścięcie w górnej części frontu pod kątem 45 st. od strony korpusu.
  • System Tip-on , bardzo często potocznie zwany klik-klakami. Jest to system umożliwiający bezuchwytowe otwieranie szafek. Działa jak odbojnik – front należy nacisnąć w miejscu zamontowania tip-ona, następnie front zostanie odbity przez sprężynę i bez problemu możemy otworzyć szafkę trzymając bezpośrednio za drzwiczki.
  • Uchwyty krawędziowe – są to listwy aluminiowe, które nabija się na fronty meblowe. Listwy są odpowiednio wyprofilowane, tak, aby umożliwić otwarcie szafki.
  • Opuszczony front- można zastosować w szafkach wiszących. Front względem korpusu jest dłuższy o 1-2 cm, dzięki temu możemy bez problemu otworzyć szafkę, chwytając za dolną część frontu.
Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)