23.03.2014

Zakup mebli kuchennych

Zakup mebli kuchennych

Kuchnia oprócz ścian, podłogi i sprzętu AGD to właśnie meble kuchenne. To one decydują o stylu i funkcjonalności.

Przed zamówieniem mebli do kuchni warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Czy dobrze czujemy się w sterylnych kanciastych wnętrzach, czy raczej wolimy patrzeć na ozdobne łuki i żłobienia? Wybór stylu w kuchni to najważniejsza decyzja (więcej na temat stylów w kuchni)

Kuchnie - zdjęcia i projekty

Zdjęcia i projekty kuchni. Zdjęcie: firma Komodo
Zdj.:Komodo

Czym kierować się przy zakupie mebli?

  • Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jakość wykończeń. Przede wszystkim fronty powinny być solidnie wykonane, ponieważ to one są najbardziej narażone na działanie pary wodnej.
  • Blaty kuchenne – jeśli zdecydujemy się na blaty laminowane, należy dopytać się czy łącznia robione w sposób profesjonalny – czyli na śruby i klejenie zerowe, a nie za pomocą nie estetycznych blaszek, między którymi gromadzi się brud i okruchy z jedzenia.
  • Cokoły – koniecznie z funkcją odpinania. Tak aby mieć możliwość odpięcia i posprzątania pod szafkami.
  • Wyposażenie mebli – najlepiej od sprawdzonych producentów. W kuchni nie psują się szafki, czy blaty – one się zużywają z czasem, natomiast psuje się wyposażenie: karga, prowadnice w szufladach i inne systemy. Warto zainwestować w lepsze wyposażenie, aby nie wymieniać ich co jakiś czas.
  • Ceną mebli kuchennych, która poruszona jest w osobnym artykule

Montaż mebli:

Jeśli decydujemy się na zatrudnienie ekipy montażowej, upewnijmy się, że posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie. Meble można bardzo łatwo uszkodzić przy nieumiejętny montowaniu.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)