18.11.2015
Artykuł sponsorowany

Nowoczesna funkcjonalna kuchnia

Nowoczesna funkcjonalna kuchnia

Kuchnia to serce domu, a jak wiadomo – o serce trzeba dbać. Nowoczesna kuchnia łączy w sobie dwie cechy: funkcjonalność i estetyczny wygląd. Czyli innymi słowy – w kuchni musi być ładnie i wygodnie.

Producenci mebli kuchennych prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych wzorów, kolorów i rozwiązań technicznych, tak by kuchnia w pełni zaspokajała wszystkie potrzeby domowników. Już nie wystarczy kawałek blatu by położyć na nim deskę do krojenia. W zasięgu tejże deski obowiązkowo musi być nóż, miska i kilka innych przydatnych gadżetów. A wszystko to sprytnie pochowane w inteligentnie rozmieszczonych szafkach, półkach i szufladach.

Ile będzie tych szafek, szuflad, wysuwanych regałów kuchennych i innych praktycznych schowków zależy w głównej mierze od zamawiającego meble, czyli najczęściej od pani domu. To ona wie, czy woli mieć kuchnię w stylu skandynawskiego minimalizmu czy rustykalnego bogactwa pozornie niepowiązanych ze sobą ozdób. To ona zadecyduje czy woli sięgać ręką w głąb półek czy woli wysuwane regały kuchenne. Wybierze kolor szafek, blatów, zadecyduje ile ich ma być i jak szerokie. Wyrazi swoje zdanie w kwestii wyspy kuchennej, bo to co dla jednych jest obowiązkowe innym może tylko przeszkadzać.

O ile pani domu decyduje o wyglądzie to przełożenie jej marzeń na rzeczywistość najlepiej pozostawić fachowcom. To oni wiedzą z jakiego materiału najlepiej wykonać meble, by ich wygląd cieszył oko wiele lat, by zawiasy nie zardzewiały po roku użytkowania, by prowadnice szuflad nie straciły z czasem płynności działania. Dobry architekt wnętrz jest gotowy podpowiedzieć kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań, które przeciętnemu zjadaczowi chleba z pewnością nie przyjdą do głowy. Tymczasem zgrabnie wbudowany w stół stojak na wino z pewnością doda kuchni nie tylko urody ale i charakteru. Podzielenie szuflady na mniejsze segmenty ułatwi utrzymanie w niej porządku i szybkie odnalezienie potrzebnych gadżetów. Więcej ciekawych rozwiązań kuchennych można zobaczyć odwiedzając Salon Kuchni Wrocław.

Kuchnia już dawno przestała być miejscem, w którym się jedynie przyrządza posiłki. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by projektując wystrój kuchni popuścić nieco wodze fantazji i stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce w domu z wyjątkowym, nieco ekstrawaganckim wystrojem. Kto powiedział, że meble i wykończenia kuchenne obowiązkowo muszą być z drewna lub materiałów drewnopodobnych? A przecież kuchnia to nie tylko meble, tworząc duszę domu trzeba pamiętać o kompleksowym rozwiązaniu – podłoga, ściany i wyposażenie muszą tworzyć spójny wygląd. Tylko wtedy przebywanie w kuchni nie przyprawi nikogo o zawrót głowy. Bowiem to co pozornie nie ma znaczenia w końcowym efekcie ma znaczenie olbrzymie.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)