23.02.2015

Okap wysuwany z blatu

Okap wysuwany z blatu

Coraz ciekawsze i coraz bardziej nowatorskie rozwiązania w kuchni. Do tego dążą zarówno producenci mebli jak i firmy produkujące sprzęt AGD. Oprócz dobrych parametrów pracy, energooszczędności i łatwości użytkowania stawiamy na nietypowe wzornictwo i wysokiej klasy wykończenia produktu. Między innymi z tych powodów powstają ekskluzywne linie wyposażenia i sprzętów kuchennych.

Nowością obecnie są okapy wysuwane z blatu. Do tej pory mieliśmy okapy wolnowiszące, które występują w opcji narożnej, wyspowej lub prostej. Okapy podwieszane pod szafkami kuchennymi. Okapy wysuwane, częściowo zabudowane w szafce oraz okapy w całości wbudowane w kubaturę szafki wiszącej, widoczne jedynie od dołu zabudowy. Przyszedł wreszcie czas na okap wbudowany w blat.

Okap wbudowany w blat to rozwiązanie dla kuchni, w których nie ma szafek wiszących, lub nie ma miejsca na zwykły okap. To również dobre rozwiązanie dla wysp, nad którymi nie chcemy wieszać okapu, aby np.: nie zabierać przestrzeni w kuchni. Znajdzie również swoje zastosowanie w bardzo wysokich pomieszczeniach.

Okap wysuwany z blatu - Siemens LD 97AA670

Na przykładzie okapu z kolekcji Siemens (LD 97AA670). Okap wykonano ze stali szlachetnej. Posiada możliwość pracy w obiegu otwartym lub zamkniętym (to ważne, ponieważ nie zawsze mamy możliwość podłączenia się do kanału wentylacyjnego).Okap został wykonany w technologii szczelinowej. Sam okap wysuwa się ponad powierzchnię blatu na 41cm. Oprócz wysokiej klasy wykończenia, producent zadbał również o funkcjonalność. Wbudowane oświetlenie LED, które ułatwia pracę i elektroniczne sterowanie to jedne z nielicznych udogodnień. Okap ma 3-stopniową regulację pracy wentylatora oraz dwa intensywne tryby. Funkcja automatycznego wyłączenia po 15 minutach z pewnością przyciągnie uwagę zapracowanych użytkowników. Okap pracuje bardzo cicho. Filtr można myć w zmywarce, więc utrzymanie go w czystości nie sprawia większych problemów.

Okap wysuwany z blatu Siemens LD 97AA670

Okap wysuwany z blatu Siemens LD 97AA670. Więcej zdjęć okapów kuchennych w galerii.
Zdj.:Siemens

Okap z nowej kolekcji Siemens to wyrazisty element architektury wnętrza, który po wsunięciu pod blat dyskretnie integruje się otoczeniem.

Okapy Faber: Fabula BK i Fabula WH

Obecnie na rynku okapów wysuwanych z blatu jest niewiele, gdyż nadal jest to raczej produkt eskluzywny. Obok Siemensa, warto również zwrócić uwagę na okap w kolekcji firmy Faber: Fabula BK i Fabula WH. Piękno i elegancja, które idealnie gra z każdym wnętrzem kuchennym.

Okap Faber: Fabula BK

Okap Faber: Fabula BK. Więcej zdjęć okapów kuchennych w galerii. Fot: dombianco.pl

Okap w całości chowa się pod powierzchnią blatu, wysuwa się kiedy potrzebujemy skutecznie pozbyć się oparów powstałych podczas gotowania. Okap ma 90 cm szerokości, więc możemy zastosować go do standardowej kuchenki 60 lub do większej płyty.

Okap Faber to połączenie stali szlachetnej i szkła. Dodatkowo dotykowy panel sterujący umila użytkowanie. Okap posiada program stałej wymiany powietrza przez 24 godziny oraz bardzo przydatną funkcję samowyłączenia po 30 minutach pracy. Filtr okapu można bez problemu myć w zmywarce. Okap wyposażony jest w pilot.

Okap występuje również w białym wykończeniu: Fabula WH. Co daje większe możliwości aranżacyjne.

Okap Faber: Fabula WH

Okap Faber: Fabula WH. Fot: dombianco.pl.
Okapy wysuwane z blatu to nadal nowość. Stosuje się je w niewielu miejscach, gdyż jest to dość nietypowe rozwiązanie. Okap wysuwany z blatu ma głównie zastosowanie w wyspach lub wolnostojących szafkach dolnych. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie należy pamiętać, że okap zabierze nam jedną z szafek dolnych.
Podsumowanie
  1. Okapy wbudowane w blat to świetne rozwiązania do kuchni, w których nie ma szafek wiszących, lub nie ma po prostu miejsca na zwykły okap

Okapy Faber http://dombianco.pl/

Ocena: 3,38 / 5,0 (40 głosy)