19.08.2015

Blat niezatapialny – powierzchnie konglomeratowe TECHNISTONE

Blat niezatapialny – powierzchnie konglomeratowe TECHNISTONE

Zlew stanowi nieodzowny element każdej kuchni, niezależnie od jej wielkości czy rodzaju wyposażenia. Kiedyś miejsce to przeznaczone było wyłącznie do zmywania naczyń, dzisiaj zachwyca wielością funkcji i różnorodnością form. Jednak równie istotne jak właściwy wybór zlewozmywaka jest jego odpowiednie wykończenie.

Blat Gobi Black Technistone

Blat Gobi Black Technistone w zestawieniu z podblatowym zlewozmywakiem.
Zdj.:Technistone

Obecnie na rynku istnieje szeroka gama zlewozmywaków, które można dopasować do każdej przestrzeni kuchennej bez względu na jej wielkość czy charakter. Jednym z najpopularniejszych tworzyw jest stal nierdzewna oraz granit. Producenci zlewozmywaków proponują także komory ceramiczne, wykonane z tworzyw sztucznych, zlewozmywaki emaliowane, a nawet kamienne. Coraz większą popularnością cieszą się także niecki o nietypowych kształtach: formie muszli, spirali czy wieloboku. Jednak zarówno zlewy o standardowych formach, jak i te o oryginalnym designie wymagają trwałego i estetycznego wykończenia. Największym zagrożeniem dla powierzchni znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu jest jej ciągły kontakt z wodą. Bez względu na to jak głęboki jest zlew lub jak precyzyjny strumień wody, powierzchnia robocza wokół niego zawsze narażona będzie na podwyższoną wilgotność.

Integracja designu i technologii

Bezspoinowe łączenie blatu i zlewozmywaka

Bezspoinowe łączenie blatu i zlewozmywaka – Crystal Absolute White
Zdj.:Technistone

Miejscem wyjątkowo wrażliwym na zalanie jest punkt łączenia krawędzi zlewu z blatem. W przypadku posiadania blatów drewnianych lub wykonanych z laminatu, przestrzeń tę zabezpiecza się za pomocą silikonu lub listew uszczelniających, które z czasem mogą jednak stracić swoje właściwości, przez co blat zaczyna się wypaczać, a nawet butwieć. Problemy te wyeliminować może wykonanie zlewozmywaka oraz blatu z tego samego materiału i zintegrowanie obu powierzchni. Możliwości takie oferuje firma TECHNISTONE – producent najwyższej jakości powierzchni konglomeratowych. Proces integracji polega na bezspoinowym łączeniu niecki zlewu z powierzchnią roboczą tak, by utworzyły jednorodną taflę. Technologia ta eliminuje występowanie ewentualnych szczelin i rozwiązuje problem przedostawania się wody w nieodpowiednie miejsca. Kolejną możliwością, jaką dają powierzchnie konglomeratowe TECHNISTONE jest zlicowanie fartucha zlewu nablatowego z wierzchnią warstwą blatu roboczego. Proces ten, niemożliwy do wykonania w przypadku powierzchni kamiennych lub drewnianych, polega na precyzyjnym frezowaniu krawędzi otworu w blacie tak, by nałożony na niego zlew tworzył z powierzchnią jednolitą płaszczyznę. Taki sposób zabudowy nie tylko podnosi estetykę aranżacji, ale także spełnia funkcje higieniczne.

Przewaga dzięki unikalnej budowie

Blat Crystal Diamond

Idealne dopasowanie: Blat Crystal Diamond o wykończeni u typu slate
Zdj.:Technistone

Konglomeraty kwarcowe firmy TECHNISTONE sprawdzają się idealnie nie tylko jako budulec niecek zlewozmywaków, ale także jako materiał stosowany w ich sąsiedztwie. Przewagą konglomeratów nad innymi materiałami jest bowiem ich znikoma porowatość, która sprawia, że są one praktycznie wodoodporne. Rozlewana obficie woda czy stały kontakt z wilgocią nie czynią im krzywdy, podobnie jak plamy z kawy, wina czy soków owocowych. Dzięki temu powierzchnie konglomeratowe nie zmieniają swojej barwy, są też antyseptyczne: bakterie i mikroorganizmy nie mają szans wniknąć w ich strukturę, dlatego są na bieżąco usuwane z powierzchni podczas codziennego sprzątania. Ponadto plastyczność i łatwość obróbki konglomeratów kwarcowych pozwala na dopasowanie ich do każdej sytuacji projektowej i nawet najbardziej oryginalnego kształtu zlewozmywaka. Dodatkowo ogromny wybór kolorów, wzorów i faktur powierzchni TECHNISTONE daje niemal nieograniczone możliwości w kreowaniu przestrzeni kuchennej. Kolekcje TECHNISTONE zawierają produkty gotowe spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów: blaty wzbogacane drobinkami kwarcu, kawałkami szła i zwierciadeł, powierzchnie wzorowane na włoskim marmurze oraz wiele innych stylowych wariantów.

Orientacyjne ceny: od 700 netto/m²

Źródło: Materiały prasowe firmy TechniStone