21.01.2015

Okapy wyspowe

Okapy wyspowe

Okapy nad wyspę cieszą się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim, rosnącą popularnością łączenia kuchni z pokojem dziennym, lub kuchni z jadalnią. Okapy wyspowe różnią się od zwykłych okapów, przede wszystkim sposobem mocowania okapu. Okapy zwykłe mocowane są do ściany, wieszana na hakach lub przy pomocy kołków, natomiast okap wyspowy montowany jest bezpośrednio do sufitu.

Okapy różnią się również: producentem, kształtem, kolorystyką i wykończeniami. Przy projektowaniu kuchni zwracamy głównie uwagę na formę.

Okap skośny (na przykładzie BLACK PEARL – firmy Ciarko)

Okap to idealna kompozycja stali i szkła. Okap ma ma skośną formę, ale jednocześnie rządzi prostota i minimalizm. Okap posiada nowoczesne oświetlenie i bardzo wygodny sterowany sensorowo, kolorowy wyświetlacz wyświetlacz. W okapie został zastosowany filtr, który bez problemu można myć w zmywarce, jest to duże ułatwienie, w szczególności dla użytkowników, którzy sporo gotują. Bardzo dużym plusem jest wyjątkowo cicha praca na pierwszych dwóch trybach pracy.

Prosty okap nad wyspę (na przykładzie:BLACK SLIM W firmy Ciarko)

Okap nad wyspę Black SLim W Ciarko

Prosty okap nad wyspę Black Slim W. Więcej zdjęć okapów kuchennych w galerii.
Zdj.:Ciarko

Prosty okap na bazie prostokąta. Okap wykonano z metalu, z przodu okapu znajduje się czarny szklany wyświetlacz. Okap, podobnie jak inne wyposażony jest w aluminiowe filtry przeciw tłuszczowe, które można myć w zmywarce. Black Slim cechuje bardzo nietypowa głębokość, jest wyjątkowo małą w porównaniu z innymi okapami i wynosi jedynie 40cm.

Prosty i minimalistyczny (na przykładzie: KRW firmy Ciarko)

Bardzo mały i zgrabny okap wyspowy. Wymiary podstawy okapu to jedynie 40x30cm. Okap ma wmontowane halogenowe oświetlenie. To alternatywa dla osób, które nie przepadają za okrągłymi i obłymi kształtami.

Okrągły okap nad wyspę (na przykładzie ORW firmy Ciarko)

Okap wykonany z blachy nierdzewnej w kolorze inox. Jest bardzo popularny i często stosowany przez projektantów zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych kuchniach. Okap pięknie prezentuje się nad wyspą i nad blatem pod ścianą. Posiada praktycznie nie ograniczone możliwości aranżacyjne.

Okrągły – duży okap wyspowy (na przykładzie SATU WYSPA firmy Ciarko)

Okap Satu Wyspa

Okap Satu Wyspa firmy Ciarko. Więcej zdjęć okapów kuchennych w galerii.
Zdj.:Ciarko

Okrągły okap, wykonany z metalu i przeźroczystego szkła. Okap jest bardzo duży, jego średnica wynosi 90cm. Posiada również metalowe uchwyty przydatne do powieszenia przyborów kuchennych.