02.08.2021
Artykuł sponsorowany

Ekspresy do firm – automatyczne, kolbowe czy przelewowe? Sprawdź, jakie wybrać

Ekspresy do firm – automatyczne, kolbowe czy przelewowe? Sprawdź, jakie wybrać

Ekspresy do firm to w ostatnich latach tak samo ważne wyposażenie, jak dobre fotele – trudno bez nich pracować. Dlaczego? Bo kawa pobudza pracowników do działania, a spotkania nad ekspresem lub kubkiem gorącego naparu integrują oraz pozwalają złapać oddech przed kolejnym zawodowym zadaniem. Z tym artykułem zdecydujesz, jaki ekspres do kawy najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze.

Podsumowanie:

  • Ekspresy do firm (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/asortyment/ekspresy/) to wyposażenie tak samo ważne, jak biurka, fotele i komputery. Bez nich trudno o energię i zapał w biurze.
  • Jeśli chodzi o ekspres do firm, musi on działać szybko i sprawnie, być opłacalny w eksploatowaniu i spełniać różnorodne, kawowe oczekiwania pracowników. To naprawdę duże wyzwanie.
  • Ekspresy dzieli się na trzy główne rodzaje: automatyczne, kolbowe i przelewowe. Każdy charakteryzuje się innymi cechami i warto je poznać przed dokonaniem zakupu – by kupić jak najlepszy model.

Ekspresy do firm – muszą oferować jak najlepszą jakość kawy i szybko działać

W biurze nie ma czasu na to, by misternie przygotowywać filiżankę ulubionej kawy ani też na to, by się nią szczególnie rozsmakowywać. Dlatego ekspresy do firm mają przed sobą poważne zadanie – muszą być łatwe w obsłudze tak, by każdy sobie z takim automatem poradził, muszą szybko działać i oferować kawę o dobrym smaku oraz pobudzającym działaniu. Tak, by spełniały oczekiwania jak największej liczby pracowników. 

Inwestycja w dobry ekspres do firm to inwestycja w zadowolenie zespołu. Kupno takiego sprzętu to świetny sposób, by pokazać pracownikom, że o nich myślisz i że dbasz o ich komfort. A to z pewnością zwiększy efektywność całej „drużyny”, a także poprawi klimat w biurze. Jeśli więc planujesz zakup ekspresu, podejdź do tego porządnie. Poznaj główne rodzaje i zdecyduj, który najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze.

Ekspresy automatyczne – szybkie i funkcjonalne

To odmiana ekspresu, która skraca do minimum czas wyboru kawy oraz jej przygotowania. Pracownik, zamiast poświęcać cenne minuty na odmierzanie i ubijanie kawy, wybiera jeden z dostępnych typów naparu, wciska przycisk, czeka chwilę i... gotowe. Urządzenie samodzielnie wykonuje całą pracę – od zmielenia ziarna, przez przefiltrowanie kawy przy pomocy wody, po wybranie perfekcyjnej temperatury i spienienie mleka (jeśli użytkownik wybrał właśnie mleczny trunek). Automat to idealna propozycja do biura, w którym króluje szybkość działania i energia, a pracownicy stawiają prędkość i wygodę na pierwszym miejscu.

Ekspres do firmy przelewowy – duża ilość kawy w krótkim czasie i prosta obsługa

Przelewowy ekspres do kawy działa zupełnie inaczej niż automatyczny czy kolbowy. Jest też tańszym sprzętem, a to cecha, która może Cię zainteresować. Przelewowy ekspres stanowi świetną alternatywę zaparzania kawy w kubku, z fusami, z którymi trzeba się za każdym razem uporać. 

Warty uwagi także dlatego, że za jednym zaparzeniem oferuje nawet litr świeżej, aromatycznej, gorącej kawy. Sprawdzi się więc wszędzie, gdzie użytkownikom zależy na przygotowaniu dużej ilości kawy w krótkim czasie oraz na prostocie obsługi i działania, czyli w biurach, ale też różnego rodzaju stołówkach i salach śniadaniowych, również hotelowych.

Obsługuje się go w taki sposób, że do pojemnika wkłada się filtr i wsypuje zmieloną kawę, do innego wlewa wodę, a do ekspresu wstawia dzbanek. Po włączeniu urządzenie wykonuje większość pracy za Ciebie. Niestety nie ma tu mowy o kawie smakowej, mlecznej czy pobudzającym espresso. Za to, jeśli dany model został wzbogacony o płytę grzewczą, raz przygotowany napar będzie ciepły i smaczny przez dłuższy czas.

Ekspresy kolbowe – dla największych kawoszy w biurze

Jeśli chodzi o rytualne przygotowywanie kawy, z trzech zaproponowanych ekspresów ten kolbowy wiedzie niekwestionowany prym. Pozwala bowiem na całkowitą kontrolę nad procesem przygotowania. Użytkownik wybiera dosłownie każdy z elementów – od ziarna i stopnia jego zmielenia po metodę ubicia determinującą aromat oraz smak naparu. Nie wiadomo, czy to jeszcze parzenie kawy czy już pewien rodzaj sztuki! Ekspres kolbowy docenią pracownicy-bariści i najwięksi fani tego czarnego, pobudzającego napoju.

To co, którym ekspresem do firm zaskoczysz swój zespół? Automat, ekspres przelewowy czy baristyczny kolbowy? Możesz zdecydować całkowicie sam, a możesz też spytać swoich pracowników. Na pewno będą mieć co nieco do powiedzenia w tym temacie.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)