12.09.2018
Artykuł sponsorowany

Ekspresy do kawy z serii EQ Siemens - dla tych, którzy wymagają więcej

Ekspresy do kawy z serii EQ Siemens - dla tych, którzy wymagają więcej

Ciśnieniowy ekspres to kawy to urządzenie, którego funkcjonalność docenią nie tylko prawdziwi miłośnicy kawy. Za jego pomocą możemy w kilka chwil przygotować doskonałe napoje kawowe, spośród których każdy wybierze coś dla siebie. Ciśnieniowy ekspres do kawy zachwyci nas mocnym i aromatycznym espresso, aksamitnym cappuccino oraz delikatnym latte macchiato. Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy warto wybrać i na co patrzeć oglądając poszczególne modele tych urządzeń?

Ekspres ciśnieniowy automatyczny – moc i ciśnienie

Ekspres ciśnieniowy do kawy tu urządzenie, które cieszy się dziś ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników kawy oraz napojów przygotowywanych na jej bazie. Duża popularność tych urządzeń sprawiła, że w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, które między sobą różnią się nie tylko funkcjonalnością, ale także mocą i ciśnieniem.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny działa w oparciu o wytwarzane przez jego pompę ciśnienie. To ono odpowiada za wydobywanie z kawy całego jej smaku oraz aromatu. Istotnym parametrem, na który należy koniecznie zwrócić uwagę przy jego zakupie, jest więc moc oraz ciśnienie urządzenia.

Dobry ciśnieniowy ekspres do kawy powinien posiadać ciśnienie od 9 Bar wzwyż oraz moc 1500 W lub więcej.

Jest to bowiem niezbędne minimum do przygotowania pełnowartościowego espresso, które stanowi bazę pod inne napoje kawowe. Najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na jak znakomitym smaku kawy, będą ekspresy generujące ciśnienie powyżej 15 Bar. Należy do nich Siemens ekspres ciśnieniowy z serii EQ.9, który w swoim wnętrzu osiąga ciśnienie aż 19 Bar.

Wszystkie ekspresy Siemens EQ wyposażone są ponadto w specjalny system sensoFlow. Dzięki niemu są to jedyne na rynku urządzenia do parzenia kawy, które podgrzewają wodę do odpowiedniej temperatury oraz utrzymują ją na pożądanym poziomie przez cały proces parzenia. Gwarantuje to doskonały smak i aromat kawy oraz zawsze idealne espresso.

Ekspres ciśnieniowy do kawy z wbudowanym młynkiem

Praktycznym dodatkiem, którym dysponują dziś wszystkie ekspresy ciśnieniowe, jest wbudowany młynek do kawy. Pozwala on na zaparzenie kawy bezpośrednio z ziaren, które są mielone tuż przed przygotowaniem napoju, co gwarantuje kawie znakomity smak oraz intensywny aromat.

Wybierając ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem warto zwrócić uwagę na materiał jego wykonania. W ekspresach znaleźć można dwa rodzaje młynków do kawy: ceramiczne oraz stalowe. Najlepszym wyborem będą urządzenia wyposażone w młynek ceramiczny, który nie tylko dokładniej mieli ziarna, ale także charakteryzuje się cichą pracą, co docenimy zwłaszcza przygotowując aromatyczną kawę z samego rana. W doskonałej jakości młynki ceramiczne wyposażone są wszystkie ekspresy do kawy marki Siemens.

Ekspresy do kawy z serii EQ Siemens

Siemens ekspres do kawy ciśnieniowy z pojemnym zbiornikiem na wodę

Istotnym elementem, od którego zależy wygoda codziennego korzystania z ekspresu ciśnieniowego jest także rozmiar pojemnika na wodę. Od jego pojemności zależy bowiem, jak często będziemy musieli uzupełniać wodę niezbędną do przygotowania kawy. Dla maksymalnej wygody korzystania z urządzenia warto wybierać ekspresy wyposażone w zbiorniki o pojemności co najmniej 2 l. Pozwoli to uzupełniać jej poziom raz na jakiś czas oraz sprawi, że nasz ekspres będzie zawsze gotowy do pracy.

W zbiornik o pojemności 2,3 l jest wyposażony Siemens ekspres ciśnieniowy EQ.9 s500. Wybierając ciśnieniowy ekspres do kawy w Siemens Home znajdziemy szeroki wybór zaawansowanych technologicznie urządzeń, które stworzone zostały po to, aby całkowicie automatyzować proces przygotowywania aromatycznej kawy oraz zapewnić jej miłośnikom jak najlepszy smak i aromat.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)