19.03.2014

Ponadczasowy styl Angielski

Ponadczasowy styl Angielski

Pomimo wszechobecnej prostoty oszczędnej formy nadal panuje zapotrzebowanie na projekty i realizacje w stylu angielskim. Jego ponadczasowość jest zrozumiała, ponieważ łączy ciepło rodzinnego ogniska, delikatną, a zarazem elegancko stonowaną kolorystykę i naturalne dodatki.

Styl angielski pojawił się w kuchniach w XVIII wieku w Wielkiej Brytanii. Dlatego wchodząc do takiej kuchni mamy wrażenie, że znajdujemy się w wiktoriańskim domu. Kolory, które wykorzystujemy to: biel i jej odcienie, beże, szarości. Nieodłącznym dodatkiem są elementy wykonane z naturalnych materiałów, np.: blaty kamienne lub drewniane. Kuchnia angielska to duża przestrzeń, bardzo dobrze zagospodarowana, w taki sposób, aby widoczne pozostały wszystkie elementy ozdobne ścian i mebli.

Kuchnie, zdjęcia i projekty

Zdjęcia kuchni i projekty różnych firm
Zdj.:firma Komodo

Meble kuchenne to przede wszystkim drewniane fronty bejcowane lub malowane w kolorze białym, kości słoniowej lub bardzo jasnej szarości. Fronty najczęściej ramowo-płycinowe z ozdobnymi warkoczami. Między meblami przeplatane są ręcznie robione rzeźbienia i pilastry. Obowiązkowo meble zwieńczane są ozdobnym gzymsem lub listwą. Meble mają charakter otwarty, liczne półki, półeczki, przegródki na wino, często w całość wkomponowane są kredensy, na których z powodzeniem możemy prezentować porcelanę. Styl angielski bogaty jest w płynne kształty, dlatego równie często jak pilastry możemy spotkać fronty gięte, bardzo chętnie wykorzystywane prze projektantów jako element kończący linię zabudowy meblowej.

W kuchni angielskiej idealnie odnajdą się dekorację w postaci świeżych kwiatów, licznych serwetek z motywem kwiatowym, zasłon lub poduszek na krzesła w swojską kratkę lub paski.Styl angielski to jednocześnie prostota i stylowa elegancja. To klasyka, która zawsze jest w dobrym guście i na czasie.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)