13.06.2014

Wyposażenie w dużej kuchni - jakie wyposażenie wybrać?

Wyposażenie w dużej kuchni - jakie wyposażenie wybrać?

Duża powierzchnia daje większe możliwości aranżacyjne, co za tym idzie jest więcej mebli i miejsca aby je lepiej wyposażyć. Dobrze dobrane wyposażenie pozwoli na utrzymanie porządku i wygodny dostęp do produktów spożywczych i przyrządów kuchennych. Jakie wyposażenie warto dokupić, aby poprawić funkcjonalność naszych mebli?

Segregacja odpadów – kosz na śmieci.

Segregacja odpadów stała się codziennością, wiec zamontowanie dużego kosza z przegrodami do segregacji zwiększy wygodę i zaoszczędzi nasz czas.

Przechowywanie śmieci

Kosze na śmieci i inne systemy przechowywania śmieci. Na zdjęciu kosz wielokomorowy firmy Peka
Zdj.:Peka

Wyposażenie szafek narożnych

Szafki narożne dolne, to szafki z najgorszym dostępem do wnętrza. Szafki mogą mieć drzwiczki skośne, łamane lub szafki ślepe z jednym prostym frontem. Wyposażenie szafki w wysuwany magic corner, obrotowe kargo, czy wysuwane półki typu: le Mans zdecydowanie ułatwi użytkowanie i zagospodarowanie szafki.

Wyposażenie dodatkowe szafek narożnych

Zdjęcia dodatkowego wyposażenia szafek narożnych. M.in.: karga, magic corner czy wysuwane półki. Na zdjęciu: Magic-Corner Comfort ARENA Classic/1000/600/prawy.

Wyposażenie szuflad

Szuflady możemy wyposażyć w segregatory na sztućce, stojaki na przyprawy i zwykłe przegrody, które umożliwią łatwiejsze układanie drobiazgów. Wygodnym rozwiązaniem do wysokich szuflad są segregatory- stojaki na talerze.

Wyposażenie szuflad

Zdjęcia dodatkowego wyposażenia szuflad, m.in: wkłady na sztućce, talerze czy przyprawy
Zdj.:Hettich

Suszarka wbudowana – wyposażenie szafki wiszącej

Oprócz zmywarki i ociekarki przy zlewie, często brakuje miejsca na naczynia, które umyliśmy ręcznie. Aby nie były widoczne na blacie, warto zrobić wbudowaną suszarkę.

Zdjęcie ilustracyjne: firma Peka

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)