29.06.2018
Artykuł sponsorowany

Obrazy do kuchni robią prawdziwą furorę. Sprawdź, jak dobrać je do swojego mieszkania

Obrazy do kuchni robią prawdziwą furorę. Sprawdź, jak dobrać je do swojego mieszkania

Każdy z nas marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, w którym wszystkie elementy współgrają z całością wystroju. Nie inaczej jest w przypadku kuchni, która pełni rolę serca domu. Jak zatem dobrać obrazy do kuchni tak, aby całość wyglądała doskonale? Już Ci podpowiadamy!

Do każdego wnętrza pasuje obraz? Kuchnia to odpowiednie miejsce!

Jeśli zastanawiasz się, czy obrazy na pewno pasują do każdego wnętrza, możesz być spokojny. Eksperci od aranżacji wnętrz są zgodni, że niepozorna grafika potrafi wpłynąć, rzecz jasna pozytywnie, na wygląd każdego pomieszczenia. Oczywiście, jeśli przestrzega się kilku zasad. Dla przykładu: w łazience doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju freski, ewentualnie oleje lub akryle. Z tym zastrzeżeniem, że w łazience musi być odpowiednia wentylacja. W przeciwnym razie efekt... może być daleki od oczekiwanego. Zrezygnuj również z wieszania kompozycji na papierze – ten po prostu nie przeżyje wilgoci.

To oczywiście odważny przykład, nam jednak zależy na zupełnie innym pomieszczeniu. Kuchnia, bo o niej mowa, również zasługuje na odpowiednią aranżację. Zaraz Ci udowodnimy, jak fantastyczne efekty możesz uzyskać, stosując się do ledwie kilku zasad, zalecanych przez specjalistów! Dzięki nim, bez problemu dobierzesz odpowiednie obrazy do kuchni.

Obrazy do kuchni muszą dopełniać całość

Dokładnie tak. Nie może dojść do sytuacji, w której wystrój (meble, aranżacja przestrzeni) gra swoje skrzypce, a obrazy do kuchni swoje. Jeśli pomieszczenie jest pełne kolorów i bogatych elementów dekoracyjnych, to najlepszym wyjściem będzie obraz do kuchni w stonowanych barwach. I na odwrót – jeśli postawiłeś na sterylną aranżację o minimalistycznej kolorystyce, możesz śmiało wykorzystać efekt, jaki daje kontrastowe zestawienie. Innymi słowy, możesz kupić obraz z nieco większym szaleństwem formy i kolorów. Uniwersalnym rozwiązaniem są za to klasyczne grafiki w kolorze sepii lub kolaże. Te, mniej ingerują w przestrzeń wnętrza, jednocześnie stanowiąc doskonały element aranżacyjny.

Przede wszystkim – nie możesz przedobrzyć

Kuchnia to specyficzne miejsce. To tu często zbierają się całe rodziny, aby wspólnie przygotowywać lub spożywać posiłek. W wielu przypadkach to jedyny moment w ciągu dnia, gdy cała rodzina może spokojnie i wspólnie porozmawiać. Nic dziwnego, że wiele gospodyń chce uczynić to miejsce wyjątkowym, umieszczając w nim wiele pamiątek, kolorowych motywów, ozdobnych naczyń, filiżanek itp.

Dlatego tak ważna jest zasada, aby nie przedobrzyć. Obrazy do kuchni potrafią dopełnić całość tylko, jeśli się dobrze skomponują. W innym wypadku osiągniesz efekt bałaganu. Jeśli widzisz odpowiednie miejsce i potencjał, wykorzystaj to. Masz przecież multum możliwości. Może to być klasyczny obraz do kuchni, ale też mniejsze grafiki, które potrafią wprowadzić świetny klimat. Przykład? Grafika z filiżanką kawy. Wstajesz rano, patrzysz na nią i już czujesz w nosie ten doskonały aromat. Nic tylko zaparzyć swoją porcję i doskonale rozpoczynając dzień! A wszystko to za sprawą obrazów do kuchni!

Jaki klimat chcesz tym uzyskać?

Musisz zastanowić się jak chcesz zorganizować wystrój Twojego wnętrza. To kwestia równie ważna! Obrazy do kuchni mają Cię motywować do działania, czy wręcz przeciwnie – przynosić spokój i ukojenie po trudnym dniu? Musisz wiedzieć, że subtelne, pastelowe grafiki świetnie uzupełnią stonowane wnętrza. Dla przeciwwagi – wyraziste, mocne kolory mogą, z odpowiednim światłem, dodać jeszcze więcej charakteru. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Pamiętaj o zasadzie kontrastów i uważaniu na „przedobrzone” efekty. Przede wszystkim jednak pamiętaj, że naprawdę warto postawić na obrazy do kuchni - mówi Michał Patysiak, ekspert z Wydruków dla Domu w dziedzinie dekoracji.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)