30.06.2021
Artykuł sponsorowany

Krzesła drewniane, tapicerowane, nowoczesne… Jakie krzesła sprawdzą się w kuchni, a jakie w jadalni?

Krzesła drewniane, tapicerowane, nowoczesne… Jakie krzesła sprawdzą się w kuchni, a jakie w jadalni?

Krzesła to podstawowy element wystroju kuchni oraz jadalni. Bez nich żadne z tych pomieszczeń nie miałaby racji bytu – dotyczy to zarówno jadalni, jak i kuchni, choć jeśli ta ostatnia znajduje się w osobnym pomieszczeniu, można zastosować inne rozwiązania. Jaki rodzaj krzeseł najbardziej sprawdzi się w jadalni, a jaki w kuchni?

Jadalnia i kuchnia – główne style i inspiracje

Kuchnia z jadalnią

Jadalnia i kuchnia to dwa osobne pomieszczenia, które jednak mogą być połączone. Często zdarza się, że mieszkanie jest małe i w sposób naturalny kuchnia pełni również rolę jadalni. Wtedy wybór odpowiednich mebli, dopasowanych do wnętrza i niezajmujących jednocześnie wiele miejsca, może być nie lada wyzwaniem. W przypadku obydwu przestrzeni warto dobrać styl poszczególnych mebli do aranżacji i stylu pomieszczenia. Zarówno stoły, jak i krzesła do różnych wnętrz podejrzysz na meblobranie.pl.

Kuchnia i jadalnia mogą być zaaranżowane w różny sposób. Jednymi z najbardziej popularnych ostatnio stylów w kuchni są styl skandynawski oraz rustykalny. Wnętrza w stylu skandynawskim charakteryzują się przede wszystkim przestronnością, jasnością pomieszczenia oraz funkcjonalnością. To w dużej mierze jasne drewno i elementy marynistyczne, minimalizm i funkcjonalność.

Przeciwieństwem jest kuchnia w stylu rustykalnym, która może przytłaczać dużą ilością ozdób, jednak dobrze pojęty styl rustykalny to przede wszystkim nawiązanie do dawnych, babcinych wnętrz w wiejskim stylu, z ziołami wiszącymi pod powałą i elementami ceramicznymi i glinianymi.

Jakie krzesła do kuchni?

Jeśli kuchnię łączysz z jadalnią, będziesz musiał postawić na „pełnoetatowe” krzesła w takiej ilości, która pomieści całą rodzinę lub częstych gości. Do kuchni w stylu rustykalnym nadadzą się krzesła wiklinowe lub technorattanowe, jeśli jednak chcesz do wnętrza wprowadzić nieco stylu glamour, postaw na krzesła tapicerowane.

Zdarza się także, że kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, służącym głównie do gotowania. W tego typu kuchni, warto jest zadbać o zajmujące mało przestrzeni, funkcjonalne siedziska, takie jak taborety czy hokery, które możesz ustawić przy blacie lub barku, oddzielającym część jadalną i kuchnię. Te elementy dodadzą Twojej kuchni wyjątkowego klimatu i sprawią, że podczas czekania na danie główne, goście będą mogli poczuć się jak w swoim ulubionym barze.

Krzesła do jadalni – jakie wybrać?

W jadalni, jeśli pomieszczenie jest spore, możesz już w kontekście krzeseł poszaleć. Najważniejsze jest, aby dobrać krzesła odpowiednio do stylu pomieszczenia, oraz grupy docelowej, która w jadalni będzie najczęściej przebywać. Jeśli są to głównie małe dzieci, krzesła tapicerowane nie będą najlepszym pomysłem z uwagi na plamy, jakie mogą pojawić się na powierzchni materiału. Jednak jeśli mieszkasz sam/ sama lub z druga połową, taki rodzaj krzeseł będzie modny i stylowy.

Dobrym pomysłem są także wysokie krzesła metalowe, pasujące do stylu industrialnego, oraz krzesła wiklinowe lub rattanowe, które są miękkie i lekkie i nadadzą pomieszczeniu lekkości w stylu boho.

Ocena: 2 / 5,0 (1 głosy)