15.10.2020
Artykuł sponsorowany

Stół do małej, wąskiej kuchni w bloku. Jaki kupić?

Stół do małej, wąskiej kuchni w bloku. Jaki kupić?

Mała kuchnia stwarza problemy nie tylko w kwestii swobodnego poruszania się, ale również w wyborze odpowiednich mebli. Trzeba się nieźle nagłowić, by wymyślić sposób na właściwe umiejscowienie sprzętów, zorganizować przestrzeń do gotowania i przygotowywania posiłków oraz miejsce na stół. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać stół do małej kuchni.

Rozkładany stół kuchenny

To, co z pewnością sprawdzi się w małych oraz wąskich kuchniach to stół rozkładany. Na rynku dostępne są stoły składane z opuszczanym blatem lub rozsuwane z możliwością powiększenia za pomocą dodatkowego segmentu. Dostępne są również stoły do kuchni z dodatkowymi szafkami i szufladami, dzięki czemu zyskasz dodatkowe miejsce na przechowywanie kuchennych akcesoriów. Złożony mebel daje możliwość swobodnego poruszania się i wygodnego korzystania z kuchni na co dzień, a w razie potrzeby można go szybko dostosować do większej liczby osób. Stoły kuchenne rozkładane wybierz z pomocą oferty na www.meblobranie.pl, gdzie dostępne są modele wykonane z różnych materiałów jak drewno, szkło, metal lub płyta MDF.

Stół kuchenny składany mocowany do ściany

Stół mocowany do ściany sprawdzi się idealnie w wąskich kuchniach i może pełnić różne funkcje. Nie wszyscy bowiem spożywają przy stole posiłki czy piją poranną kawę. Niektórym służy głównie za dodatkową powierzchnię, która przy niewielkich pomieszczeniach jest cenniejsza niż złoto. Stół mocowany do ścian jest niezwykle wygodny w obsłudze, gdyż aby go rozłożyć, wystarczy tylko podnieść blat i przekręcić nogę umieszczoną pod spodem. Po złożeniu idealnie przylega do ściany, zatem nie stwarza problemów w poruszaniu po kuchni. Jego największą wadą jest to, że niewiele się zmieści na jego blacie, dlatego mogą z niego korzystać maksymalnie dwie osoby.

Kuchenny blat barowy

To rozwiązanie polecane do otwartych kuchni, w którym stół i stoliki barowe będą wyglądały efektownie. Podłużny blat oddziela strefę kuchenną od jadalnej i dodatkowo przysłania aneks kuchenny. Smukła forma sprawia, że całe wnętrze nabiera lekkości. W przypadku małych kuchni tego typu stolik może być wyposażony w dodatkowe szuflady i półki. Bardzo ważna jest prawidłowa organizacja przestrzeni, jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie blatu kuchennego między wyspą lub blatem roboczym, co umożliwi sprawną komunikację między domownikami.

Wysuwany stół kuchenny z wyspy

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby o takim rozwiązaniu jak wysuwany blat z wyspy kuchennej. Właśnie z myślą o małych mieszkaniach powstały niewielkie chowane blaty zapewniające dodatkowe miejsce do spożywania i przygotowywania posiłków. Wysuwany blat może osiągać naprawdę spore rozmiary, a chowa się go całkowicie lub częściowo w zabudowie mebla. Minusem takiego rozwiązanie jest wysoka cena i konieczność wcześniejszego zaprojektowania kuchni pod tego typu wyposażenie.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)