Jak uczynić swoją kuchnię bardziej inteligentną?
Żeby korzystać z funkcji inteligentnej kuchni, wcale nie trzeba wydawać dużych kwot. Marzenie można spełnić, korzystając z małych urządzeń i rozwiązań, które są proste we wdrożeniu, W takim razie, jak można to zrobić?
Co oznacza „inteligentna kuchnia”?
W jaki sposób steruje się funkcjami poszczególnych urządzeń?
Kolejną cechą inteligentnej kuchni jest to, że można sterować poszczególnymi urządzeniami i czynnościami, jak na przykład pieczenie lub praca zmywarki za pośrednictwem aplikacji mobilnych i sterowania głosem, na przykład pochodzących od producentów urządzeń lub programów takich jak Amazon Alexa i Google Home. Dobrze zaplanowana inteligentna kuchnia może sprawić, że wszystkie czynności wykonywane w środku będą prostsze, wydajniejsze i szybsze.
Jak zaplanować inteligentną kuchnię?
Skoro już wiadomo, czym jest inteligentna kuchnia, a także, w jaki sposób działa, można przejść do kolejnego kroku, czyli planowania. To kluczowy element, ponieważ odpowiednio wytyczone potrzeby, mogą sprawić, że właściciel kuchni zaoszczędzi pieniądze na niepotrzebnych wydatkach, na przykład urządzeniach, które nie będą tak naprawdę używane.
Dlatego na początku dobrze na przykład odwiedzić znajomych, którzy wdrożyli niektóre rozwiązania i przetestować działanie poszczególnych technologii. Jeżeli to niemożliwe, warto udać się do sklepu producenta, żeby zapoznać się ze sposobem funkcjonowania takich rozwiązań, jak na przykład kran sterowany głosem, inteligentny głośnik Alexa z cyfrowym wyświetlaczem, czy wolnowar.
Urządzenia, które mogą się przydać w inteligentnej kuchni
Osoby, które zastanawiają się nad wdrożeniem rozwiązań, sprawiających, że kuchnia staje się „inteligentna”, mogą zawęzić nieco swoje spektrum poszukiwań, zapoznając się z najpopularniejszymi urządzeniami, wykorzystywanymi właśnie w technologii IoT.
Do tej grupy można zaliczyć, na przykład lodówki LG, które wykorzystują m.in. technologię InstaView. Jej działanie polega na tym, że nie trzeba otwierać lodówki, żeby zobaczyć, co jest w środku. Jednym z atutów korzystania z takiej technologii jest to, że nie wypuszcza się bez sensu zimnego powietrza znajdującego się w środku.
Inteligentne oświetlenie to przyszłość automatyki domowej – odpowiedni balans kolorów oraz natężenie barw może zupełnie odmienić kuchnię. Sprawić, że będzie dostosowywać się swoim wyglądem do pory dnia, imitując jasne odcienie rano, a bardziej stonowane wieczorem. Listwy LED mogą być zamontowane nad i pod szafkami, a także w rogach sufitu, czy na powierzchni roboczej. Całość może być sterowana aplikacją.
Systemy inteligentnego domu – czy to dobre rozwiązanie?
Nie wszyscy mają czas i są odpowiednio przygotowani do tego, żeby inwestować, a także montować system inteligentnej kuchni w domu. Z tego powodu warto rozważyć kupno usługi wdrożeniowej, którą oferują na przykład takie firmy jak EXTA LIFE - zamel.com.
Korzystając z ich usług, można zredukować prawdopodobieństwo, że po zamontowaniu całego systemu, jego poszczególne funkcje będą działać nieprawidłowo i w pełni cieszyć się nowoczesną technologią, ułatwiającą wykonywanie codziennych czynności.