11.06.2019
Artykuł sponsorowany

Jakie meble kuchenne są teraz modne?

Jakie meble kuchenne są teraz modne?

Mocnym atutem każdego mieszkania i domu jest piękna i funkcjonalna kuchnia. Warto wiedzieć, jak urządzić ją zgodnie z modnymi trendami – niezwykle ważnym jej elementem są meble. Na co zatem zwracać uwagę w 2019 roku?

Koniec dominacji bieli

Po wielu sezonach, kiedy biel niepodzielnie panowała w krakowskich – i nie tylko – kuchniach, przyszedł czas na zmiany. Modne meble kuchenne w Krakowie to meble w mocnych i szlachetnych kolorach. Najlepiej postawić na czarne, bordowe, granatowe i ciemnozielone fronty szafek, jeśli jednak dla kogoś jest to zbyt duża ekstrawagancja, ma do wyboru i inne barwy, m.in. brąz w odcieniu kasztanowym lub czekoladowym, terakotowy pomarańczowy, beżowy, błękitny czy seledynowy w szarych tonach. Nie oznacza to oczywiście, że biel z kuchni trzeba na dobre przepędzić, niemniej jeżeli ma zostać, to na zasadzie kontrastu, np. dolne fronty w kolorze białym, górne w ciemniejszym – i na odwrót.

Mat jest trendy

Sam kolor szafek w kuchni to nie wszystko – liczy się również wykończenie powierzchni. Obecnie na topie jest mat – dotyczy to nie tylko frontów, ale też sprzętów AGD i kuchennych akcesoriów. Specjaliści od aranżowania kuchennych wnętrz polecają ponadto łączenie elementów matowych i błyszczących, np. wykończone matowo szafki plus odbijający światło zlew. Prosta zasada, a efekty spektakularne.

Szczegół ma znaczenie

Mówiąc o wykończeniu kuchennych frontów, nie sposób nie wspomnieć o takich szczegółach jak uchwyty. Mile widziane są uchwyty mosiężne lub stalowe w kolorze złotym. Gałki i uchwyty relingowe w dalszym ciągu są pożądane, natomiast do kuchni utrzymanych w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce świetnie będą pasować krawędziowe uchwyty z metalu. W ramach ciekawostki wypada przy tej okazji nadmienić, iż na popularności zyskują bezuchwytowe systemy tip-on – wystarczy nacisnąć front we właściwym miejscu, aby otworzyć szafkę.

Górne szafki odchodzą do lamusa

Właściciele krakowskich mieszkań i domów przez długie lata przywykli do górnych szafek w kuchniach – uchodziły one zresztą za jedyne słuszne i wygodne rozwiązanie. Jak się okazuje, można – a nawet trzeba – sięgnąć po inne opcje. Brak szafek górnych zwalnia sporo cennej przestrzeni – najlepszym sposobem na jej zagospodarowanie są otwarte półki idealnie nadające się do wyeksponowania ładnych gadżetów czy książek kulinarnych.

Parę słów o konstrukcji

Modne meble kuchenne w Krakowie wyróżniają się konstrukcją przywodzącą na myśl wyposażenie typowe dla loftów. Są one o tyle uniwersalne, że da się je z powodzeniem umieścić w niemalże każdej aranżacji. Tu ważna uwaga: w cenie są zabudowy kuchenne łączące się z zabudową pokoju dziennego – kuchnie otwarte wciąż cieszą się solidną pozycją.

Widać doskonale, iż rok 2019 jest bardzo interesujący pod względem aranżowania kuchni. Z jednej strony sporo jest ciekawych nowości, a drugiej strony do łask powracają stare i sprawdzone rozwiązania. Ogromny nacisk kładzie się nie tylko na jakość materiałów, z jakich są wykonane meble kuchenne, ale i na walory estetyczne, co z pewnością raduje miłośników designu.

Ocena: 4 / 5,0 (2 głosy)