25.05.2015

Akacjowe blaty Avangard – niezawodny sposób na oryginalne wnętrze

Akacjowe blaty Avangard – niezawodny sposób na oryginalne wnętrze

Naturalne drewno od lat nie traci na popularności. Projektanci wnętrz chętnie wykorzystują w swoich aranżacjach elementy z tego surowca ukazując nieustannie jego nowe oblicza. Blaty z akacji marki DLH Poland to wyjątkowe rozwiązanie, które łącząc ciekawą estetykę mozaiki z naturalnym pięknem drewna i doskonałymi właściwościami fizycznymi zapewnia efektowne i trwałe wykończenie każdego wnętrza.

Nowoczesne wnętrze łazienki

Nowoczesne wnętrze łazienki z wykorzystaniem blatów z akacji. Fot: DLH Poland
Zdj.:DLH Poland

Drewno nadaje wnętrzu elegancki charakter i sprawia, że staje się ono przyjazne. Istotną zaletą tego materiału jest jego uniwersalność – może być stosowane w rozmaitych stylach aranżacyjnych i pasuje do każdego pomieszczenia. Blaty z akacji firmy DLH Poland znacznie zwiększają obszar możliwości wykorzystania naturalnego piękna drewna we współczesnych stylizacjach. Doskonałe parametry techniczne blatów umożliwiają zastosowanie ich w pomieszczeniach o dużej wilgotności, skrajnych temperaturach oraz miejscach narażonych na ścieranie, np. w łazienkach lub kuchniach. Ponadto unikalny wygląd produktu inspiruje do tworzenia nowych, oryginalnych kompozycji domowej przestrzeni.

Unikalna estetyka na długie lata

Drewno akacjowe wykorzystywane do produkcji blatów DLH Poland jest pozyskiwane z azjatyckich odmian drzew tego gatunku. Jego charakterystyczną cechą jest wyjątkowa wytrzymałość. Duża twardość sprawia, że jest ono trudne w obróbce, ale jednocześnie dzięki niej wykazuje odporność na ścieranie czy wgniecenia. Te właściwości czynią je doskonałym materiałem na blaty robocze w kuchni, które są stale narażone na uszkodzenia podczas codziennych prac. Drewno akacjowe charakteryzuje się również wysoką tolerancją na wilgoć oraz zmiany temperatury. Cechy te są pożądane zarówno w przestrzeniach kuchennych, jak i w łazienkach czy pokojach kąpielowych.

Blaty Avangard są klejone na długości i szerokości z mniejszych kawałków drewna za pomocą mikrowczepów. Technika ta wzmacnia konstrukcję blatu oraz zapewnia dodatkową ochronę przed odkształceniami w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności i temperaturze. Dzięki tej metodzie otrzymuje się również atrakcyjny efekt wizualny.

Oryginalne wzornictwo ciągle w modzie

Ciekawa kolorystyka i usłojenie drewna akacjowego.

Ciekawa kolorystyka i usłojenie drewna akacjowego. Fot: DLH Poland
Zdj.:DLH Poland

Oryginalny wzór mozaiki stanowi ciekawą ozdobę, która w szczególności sprawdzi się w modnych, minimalistycznych stylizacjach, gdzie akcenty dekoracyjne uzyskuje się głównie za sprawą zestawiania ze sobą różnych faktur i barw. Blaty klejone Avangard DLH wprowadzają do przestrzeni szlachetną nutę naturalnego drewna, delikatnie ją ożywiają, podkreślają oryginalny styl, a przy tym tworzą aurę domowego ciepła. Cechy te sprawiają, że blaty klejone stały się hitem ostatnich lat i coraz częściej wygrywają z produktami z innych materiałów.

Ostatnie trendy wnętrzarskie rekomendują łączenie elementów drewnianych z innymi naturalnymi surowcami, np. kamieniem. Surowość kamienia i ciepły charakter drewna będą się równoważyć, kreując szykowne, eleganckie, a zarazem przytulne aranżacje. Można uzupełniać je różnorodnymi roślinami doniczkowymi, które ponownie wracają do łask. Paprocie, bluszcze, fikusy i draceny przeżywają drugą młodość, stając się nieodzownym elementem nowoczesnego wnętrza, będąc kolejnym nawiązaniem do natury, a także stanowiąc przyjemną dla oka dekorację. Donice z kwiatami pojawiają się wszędzie - można stawiać je nie tylko na parapetach, ale także na blatach – zarówno tych kuchennych, jak i łazienkowych. Połączenie naturalnych materiałów z domową roślinnością pozwoli zmienić dom w azyl, w którym można ukryć się przed miejskim zgiełkiem, zrelaksować się i odprężyć.

 

Materiały prasowe firmy DLH Poland
www.dlh-poland.com
www.dlh.pl

Ocena: 3,75 / 5,0 (4 głosy)