12.04.2021
Artykuł sponsorowany

Jakie lampy kuchenne sprawdzą się w małej kuchni?

Jakie lampy kuchenne sprawdzą się w małej kuchni?

Mając małą kuchnię, często zastanawiamy się jak urządzić wnętrze, aby było w pełni funkcjonalne, eleganckie i optycznie większe. Warto wtedy zwrócić uwagę na oświetlenie swojej kuchni, które pomoże wykorzystać potencjał kuchennej przestrzeni. Jak więc wybrać idealne oświetlenie do kuchni? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Oświetlenie kuchni

Projektując oświetlenie w swojej kuchni, warto, jest podzielić pomieszczenie na mniejsze części, w których wykonywane są określone czynności. Wyróżnia się oświetlenie centralne, zadaniowe i dekoracyjne. Pierwsze z nich nazywane jest centralnym ze względu na miejsce usytuowania. Znajduje się pośrodku pomieszczenia. Zazwyczaj jako lampa zwisająca z sufitu bądź plafon. Powinno oświetlać całe pomieszczenie i dawać rozproszone światło. Jeśli dużo gotujemy w naszej kuchni, musi znajdować się oświetlenie zadaniowe, które pozwoli w sposób komfortowy przygotowywać posiłki, dlatego dobrym wyborem będzie oświetlenie LED.

Mała kuchnia - jakie oświetlenie wybrać?

W małych kuchniach można stworzyć ogólne oświetlenie, wykorzystując różnego rodzaju lampy. Ich niesamowity wybór znajdziecie w  https://www.strefalamp.pl/lampy-do-kuchni. W niewielkich pomieszczeniach dużą rolę odgrywa światło, a im więcej światła tym przestrzeń wydaję się większa. Bardzo ważne jest centralne światło w kuchni, które potrafi rozświetlić całe pomieszczenie. Jednak kiedy mowa o ciasnej i małej kuchni szafki wiszące mogą zablokować światło padające ze środka pomieszczenia. Sprawia to, że kuchnia staje się mniej funkcjonalna, a praca na blatach roboczych staje się bardzo trudna. W takiej sytuacji warto pomyśleć o lampie z regulacją wysokości, która pozwoli na optymalne ustawienie kąta padania strumieni światła. Do wnętrza kuchni powinno się wybierać lampy ledowe z przesłonami mlecznymi, które świetnie rozpraszają światło. Do opraw lub reflektorów należy dobrać żarówki o szerokim kącie świecenia, które pozwolą na oświetlenie jak największej powierzchni. W małej i ciemnej kuchni nad blatem świetnie sprawdzi się taśma LED. Prosty sposób na wyjątkowy klimat we wnętrzu naszej kuchni. Dzięki temu przestrzeń robocza stanie się idealnie rozświetlona i optycznie większa, a także wraz z większą widocznością zwiększy się poziom bezpieczeństwa. 

Oświetlenie kuchenne a estetyka pomieszczenia

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że oświetlenie w kuchni powinno spełniać jak najlepiej swoje funkcje i ułatwiać wykonywanie wszelkich czynności kuchennych. Lampy zamontowane w małym pomieszczeniu mają za zadanie nie tylko oświetlać, ale również tworzyć niesamowitą aranżację całego pomieszczenia stając się jego dekoracją. Źle dopasowana lampa może sprawić, że kuchnia straci na wyglądzie. Ważne, aby zachować odpowiednią stylistkę i spójność z całym pomieszczeniem. Kolory i materiały, z których wykonane jest oświetlenie nie mogą gryźć się z całą aranżacją mebli kuchennych, a powinny tworzyć wspólną całość. Decydując się na zakup nowoczesnej lampy do rustykalnej kuchni, możemy popsuć cały wygląd wnętrza.

Mała kuchnia nie musi być problemem, gdyż odpowiednio urządzona może być również funkcjonalna. Bardzo dużą rolę w małych pomieszczeniach odgrywa oświetlenie, dlatego warto wybrać lampy, które pomogą optycznie zwiększyć powierzchnię, zarazem zwiększając jego estetykę i tworząc przytulny kąt. 

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)
Tagi: oświetlenie