21.01.2018
Artykuł sponsorowany

Wybierz kuchenkę, która Cię zaskoczy!

Wybierz kuchenkę, która Cię zaskoczy!

Kuchenki wolnostojące to funkcjonalny sprzęt AGD, który może być zasilany gazem, prądem lub jednocześnie gazem oraz energią elektryczną. To, jaką kuchenkę wybierzemy, zależy od naszych preferencji, oczekiwań oraz rodzaju instalacji, jaką posiadamy w kuchni. Jedno jest jednak pewne: wybór kuchenki powinien być dobrze przemyślany, jest to bowiem sprzęt, z którego będziemy korzystali przez lata. Jaką rodzaj kuchenki warto kupić i dlaczego warto postawić na właśnie na kuchenkę Amica? 

Kuchenki gazowe, elektryczne i elektryczno-gazowe – jaką kuchnię wybrać?

Do wyboru mamy trzy rodzaje kuchenek wolnostojących. Są to tradycyjne kuchnie gazowe, w których zarówno płyta grzewcza, jak i piekarnik zasilane są gazem, kuchenki elektryczne, zasilane za pomocą energii elektrycznej oraz połączenie obu tych rozwiązań, czyli kuchenki gazowo-elektryczne.

Kuchenki gazowe i ich zalety

Kuchenki gazowe są bardzo popularne ze względu na niższe koszty eksploatacji, gaz jest bowiem paliwem znacznie tańszym niż energia elektryczna. Taka kuchenka doskonale sprawdzi się więc w domach, gdzie codziennie dużo się gotuje oraz bardzo często korzysta się z piekarnika. Podłączenie takiej kuchenki wymaga jednak instalacji gazowej dostępnej w naszej kuchni.

Dobrym wyborem dla poszukujących kuchenki gazowej będzie kuchenka Amica 57GGH1.23OFP(Xv). Jest to kuchnia w atrakcyjnym i nowoczesnym kolorze inox, wyposażona w pojemny piekarnik XXL. Dzięki łatwości w utrzymaniu w czystości, idealnie sprawdzi się zwłaszcza przy intensywnym, codziennym użytkowaniu.

Kuchenki elektryczne – idealne do otwartych kuchni

Drugim rodzajem kuchenek są kuchnie elektryczne. Przygotowując na nich posiłki, zarówno na płycie, jak i w piekarniku, korzystamy z energii elektrycznej. Instalacja takich kuchenek nie wymaga więc dostępu do gazu, a jedynie do prądu. Energia elektryczna jest jednak droższa niż gaz, dlatego kuchenki elektryczne doskonale sprawdzą się w domach, gdzie gotujemy od czasu do czasu lub nie mamy możliwości podłączenia instalacji gazowej. Ich zaletą jest także większe bezpieczeństwo użytkowania, brak konieczności okresowych kontroli stanu instalacji gazowej oraz brak charakterystycznego zapachu gazu, który dla niektórych może być nieprzyjemny.

Osoby, które myślą o zakupie kuchenki elektrycznej powinny zapoznać się z modelem Amica 58CE2.315HQ (W). Jest to nowoczesna kuchnia wolnostojąca wyposażona w pojemny piekarnik XXL z termoobiegiem oraz ceramiczną płytę grzewczą. Klasa energetyczna A sprawia, że kuchenka Amica nie pobiera dużych ilości prądu więc jej użytkowanie nie odbije się negatywnie na wysokości naszych rachunków. Będzie to z pewnością pozytywne zaskoczenie dla osób, które rezygnują z kuchenek elektrycznych z obawy przed dużym zużyciem prądu.

Kuchenki gazowo-elektryczne – kuchnia gazowa i elektryczna w jednym

Kompromisem pomiędzy ekonomicznością oferowaną przez kuchenki gazowe, a wygodą i nowoczesnością, którą dają kuchnie elektryczne, są kuchenki gazowo-elektryczne. W tych urządzeniach płyta grzewcza najczęściej zasilana jest niedrogim gazem, a piekarnik energią elektryczną. Jest to więc doskonały wybór dla osób, które dużo gotują, ale sporadycznie korzystają przy tym z piekarnika.

Tacy użytkownicy z pewnością docenią zalety, które oferuje kuchenka Amica 510GE3.33ZpTaF (Xx). Jest to nowoczesna kuchenka wolnostojąca gazowo-elektryczna wyposażona w tradycyjną płytę grzewczą zasilaną gazem oraz piekarnik elektryczny o pojemności 65 l z termoobiegiem. Klasa energetyczna A sprawia, że z piekarnika możemy korzystać tak często, jak tego potrzebujemy. Kuchenka Amica posiada chłodny front, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w domach, w których mieszkają małe dzieci oraz jest łatwa w czyszczeniu. Atrakcyjny kolor inox sprawia, że jej czyszczenie jest proste i szybkie, a sama kuchenka stanowi prawdziwą ozdobę każdej kuchni. Kuchenka Amica w Neonet.pl jest dostępna w wielu wariantach, warto wiec zapoznać się z ofertą sklepu i wybrać kuchenkę idealną do swoich potrzeb.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)