08.10.2014

Przegląd carg podblatowych

Przegląd carg podblatowych

Carga podblatowe to systemy dostosowane do montażu w szafkach kuchennych dolnych. Najczęściej mieszczą się w szafkach o wysokości korpusu 72 cm. Carga mogą być wysuwne, obrotowe, lub łączone. Carga to systemy umożliwiające lepszy i szybszy dostęp do sprzętów i produktów przechowywanych w kuchni. Ułatwiają również segregację i utrzymanie porządku w kuchni. Są idealnym rozwiązaniem do szafek narożnych i prostych, do których mamy utrudniony dostęp. Często stosowane są do szafek bardzo wąskich od 10-30 cm, aby zwiększyć ich funkcjonalność.

Carga proste

Są to wysuwane półki, które możemy przeznaczyć do przechowywania suchych produktów spożywczych, puszek lub chemii gospodarczej. Kosz po wysunięciu daje nam wgląd w całą szafę. Carga dostępne są w różnych szerokościach, począwszy do systemów przeznaczonych do szafki o szerokości 15 cm aż do 60 cm. Występują również w dwóch wersjach : dwu i trzy-poziomowe. Wytrzymałe chromowane elementy, oraz solidna prowadnica to połączenie, które służy przez lata bezawaryjnie.

Carga narożne do szafek typu „L”

Carga montuje się do szafek narożnych z drzwiczkami łamanymi, co pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni użytkowej szafki. System składa się z pionowej chromowanej rury, do której za pomocą pierścieni montowane są obrotowe koszyki w kształcie ¾ koła. Świetnie sprawdza się do przechowywania garnków, misek i talerzy. Nawet przy dużym obciążeniu kargo obraca się delikatnie i zatrzymuje w pozycji wyjściowej.

Cargo narożne firmy Nomet

Cargo narożne do szafek typu L. Producent firma Nomet.
Zdj.:Nomet

Carga narożne do szafek narożnych ślepych – Magic Komfort

Cargo idealnie wypełnia szafkę narożną ze ślepym bokiem. Tego typu szafka jest bardzo ciężka w użytkowaniu. Przechowywanie i wyjmowanie jakichkolwiek sprzętów jest niewygodne i męczące. Zastosowanie systemu wysuwnego rozwiązuje ten problem. Cargo posiada cztery pojemne półki, które możemy dowolnie wykorzystać, mając do nich ciągły i łatwy dostęp.

Magic Komfort firmy Nomet

Cargo narożne do szafek tzw. ślepych - Magic Komfort. Producent firma Nomet
Zdj.:Nomet

Zdjęcia: firma Nomet
http://www.nomet.pl

Podsumowanie
  1. Carga są świetnym rozwiązaniem do szafek narożnych i prostych co do których mamy utrudniony dostęp.
  2. Często używane są do wąskich szafek od 10-30cm tak by zwiększyć ich funkcjonalność
Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)