29.09.2016

Lodówka do obudowy

Lodówka do obudowy

Nowa kolekcja lodówek Samsung, które posiadają możliwość obudowania meblami budzi coraz szersze zainteresowanie klientów.

Lodówka do obudowy to pośredni produkt, pomiędzy lodówką do zabudowy i wolnostojącym sprzętem AGD. Standardowa lodówka do zabudowy posiada własną skrzynkę meblową, która wstawia się w ciąg zabudowy. Cyrkulacja powietrza odbywa się poprzez kratkę wentylacyjną w cokole mebla i kratkę w górnym wieńcu zabudowy. Górna kratka nie jest konieczna jeśli zabudowa nie jest do samego sufitu. Lodówki do zabudowy wymagają standardowej skrzynki meblowej o szerokości 60cm, wysokość mebla uzależniona jest od wysokości lodówki (najbardziej popularną wysokością lodówki jest 178cm). Lodówki wolnostojące to sprzęt AGD, których nie należy zabudowywać, właśnie ze względu na to, aby lodówka mogła „oddychać”. Jednak zdarza się że firmy meblowe proponują zakrycie boku lodówki materiałem z którego są fronty meblowe w kuchni, aby uzyskać bardziej estetyczne wykończenie. Przy takim rozwiązaniu należy mieć na uwadze swobodny dostęp powietrza np.: od góry.

Lodówka do obudowy

Lodówka do obudowy. Fot. Materiały Prasowe Samsung.
Zdj.:Samsung

Lodówka do obudowy to propozycja firmy Samsung. Jest prezentowana jako alternatywa dla lodówek do zabudowy. W lodówkach zastosowano nowoczesne rozwiązania i planowania wnętrza, uzyskując pojemność 50l bez zmian wymiarów zewnętrznych.

Producent podaje że lodówka może funkcjonować jako wolnostojący mebel lub jako sprzęt do obudowy. Obudować lodówkę możemy meblami, jak na zdjęciu wyżej. Ale wiążą się z tym kolejne wymagania konstrukcyjne. Meble, które stoją obok lodówki – lub jej bezpośrednia obudowa musi mieć wycięcia w bokach więc tak naprawdę lodówka nie może stać w ścisłej zabudowie.

Popularność tego rozwiązania na razie trudno ocenić. Na stronie Internetowej firmy Samsung produkt poleca 67% użytkowników.
Ocena: 3,01 / 5,0 (75 głosy)