18.02.2015

Szara kuchnia – trend na najbliższy rok?

Szara kuchnia – trend na najbliższy rok?

Szarości, odcienie bardzo jasne po grafitowe, wszystkie szarości są modne i na czasie. Szary to wdzięczny kolor, bo świetnie komponuje się z każdym innych, nawet bardzo żywym, a połączenie go z odcieniem limonki, czy głębokiej winnej czerwieni dodatkowo doda mu uroku.

Kuchnia Way firmy Snaidero

Galeria zdjęć firmy Snaidero. Na zdjęciu kuchnia Way, Snaidero. Zdj: materiały prasowe firmy.
Zdj.:Snaidero

Szara kuchnia może być minimalistyczna i bardzo elegancka oraz swojska i ciepła, wszystko zależy od dodatków i wykończeń.

Szara kuchnia jest również praktyczna, gdyż szary kolor, zarówno na frontach lakierowanych w pół-macie jak i połysku, nie uwydatnia odcisków palów.

Szare meble kuchenne możemy wykonać zarówno ze standardowej płyty laminowanej lub z MDF-u lakierowanego. Oczywiście efekt zdecydowanie lepszy uzyskamy, bazując na MDF-ie jednak będzie to droższa opcja. Szary kolor, równie chętnie "skacze" po różnych stylach w kuchni. Świetnie sprawdzi się zarówno na prostych frontach jak i na ramowo płycinowych, bogato zdobionych drzwiczkach. Jego uniwersalność, a zarazem wyjątkowość bardzo przypada do gustu projektantom wnętrz i mebli.

Kuchnia Way firmy Snaidero

Galeria zdjęć firmy Snaidero. Na zdjęciu kuchnia Way, Snaidero. Zdj: materiały prasowe firmy.
Zdj.:Snaidero

Ściany w szarej kuchni

Szare meble kuchenne bardzo lubią białe ściany. Między szafkami z powodzeniem możemy zastosować białą cegłę, obecnie bardzo modne białe kafle, lub szkło. Przy gładkiej powierzchni frontów warto całość przełamać np.: płytkami o niejednorodnej strukturze. Szare meble dadzą również idealne tło dla grafik umieszczonych między blatem a szarkami wiszącymi.

Szary kolor to kolor ludzi opanowanych i pewnych siebie, szary to również symbol niezależności. I takie właśnie są szare kuchnie!. Paleta szarości jest nie ograniczona, od głębokich odcieni wychodzących z granatów po stonowane popielate szarości. Szarości (i szare kuchnie), to odważne następstwo jakże popularnych beżów i żółci, które były bardzo bezpiecznym rozwiązaniem , biorą pod uwagę że pasuje do nich absolutnie wszystko.

Wybierając szarość na ściany czy fronty mebli kuchennych należy wziąć pod uwagę, że żadne brązowe dodatki nie będą z nią grały. Szarość jest wdzięczna na białym tle oraz z żywymi dodatkami w odważnych kolorach (zielenie, żółcie, fiolety i róże). Dodatki, to nie tylko elementy lakierowane mebli, blat czy nogi od stołu, możemy zakupić kolorowe doniczki, ścierki czy łyżki. Będzie to nawet lepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że w każdej chwili, w zależności od pory roku czy naszego nastroju możemy kolory dowolnie zmieniać.

Zdj: materiały prasowe firmy Snaidero

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)
Tagi: szare meble