25.04.2018
Artykuł sponsorowany

Akcesoria kuchenne, które zaskoczą funkcjonalnością

Akcesoria kuchenne, które zaskoczą funkcjonalnością

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu. Spędzamy w niej dużo czasu na przygotowaniu posiłków, delektowaniu się filiżanką gorącej kawy lub herbaty, czy też rozmowach z innymi domownikami. Każdy z nas pragnie, aby kuchnia była pięknie i funkcjonalnie urządzona, aby roznosił się po niej zapach świeżo upieczonego ciasta lub niedzielnej pieczeni. Co zrobić, aby codzienne korzystanie z kuchni było przyjemniejsze? Z pewnością pomocne mogą okazać się praktyczne akcesoria do kuchni.

Wyposażenie kuchni jest bardzo ważne. Warto mieć pod ręką przybory kuchenne, które ułatwią przygotowanie posiłków oraz uczynią je procesem przyjemniejszym. Oto krótki przegląd funkcjonalnych akcesoriów kuchennych, których nie powinno zabraknąć w Twoim mieszkaniu.

Silikonowe rękawice kuchenne

Kuchnia to takie miejsce, w którym łatwo o poparzenia. Gorące garnki, rozgrzany piekarnik, nagrzana patelnia. Okazuje się więc, iż silikonowe rękawice kuchenne to takiego swoistego typu niezbędnik kuchenny. Zapewniają skuteczną ochronę przed bolesnymi poparzeniami. Najlepszym materiałem chroniącym przez wysokimi temperaturami, a jednocześnie nieograniczającym swobody ruchów, jest silikon. Dodatkowym atutem takich rękawic jest antypoślizgowa warstwa, która umożliwia pewne i bezpieczne przenoszenie gorących garnków i naczyń. Rękawice mogą być różnokolorowe oraz ozdobione ciekawym motywem. Dzięki temu stanowić będą atrakcyjny element wystroju kuchni. Warto również zwrócić uwagę, czy rękawice wyposażone są w uchwyt, który ułatwia ich zawieszenie na wieszaku. Wówczas mamy pewność, że zawsze będą pod ręką.

Waga kuchenna

Odmierzanie odpowiedniej ilości składników, zgodnej z przepisem jest bardzo ważną częścią gotowania potraw i pieczenia ciast. Zwłaszcza jeżeli ktoś jest na diecie i chce jej przestrzegać. Wagi mogą być elektroniczne oraz mechaniczne. Te pierwsze uważane są za bardziej nowoczesne oraz precyzyjne. Drugie zaś mogą być niewiele mniej dokładne, jednak wprowadzają do pomieszczenia nutę nietypowego charakteru. Są doskonałym uzupełnieniem kuchni utrzymanych w stylu tradycyjnym, prostym. Jeżeli chcemy wzbogacić swoje mieszkanie o tego typu akcesorium kuchenne, z pewnością znajdziemy model idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Siekacz - aby na dobre zapomnieć o łzach podczas krojenia cebuli

Ile razy, krojąc cebulę, zdarzyło Ci się płakać? Pieczące, łzawiące oczy podczas siekania cebuli to chyba najgorsza zmora w każdej kuchni. W takich przypadkach z pomocą może przyjść ręczna krajalnica do cebuli. Ułatwia ona siekanie warzywa, jest bezpieczna w użyciu, a co najważniejsze skutecznie chroni przed drażniącym zapachem, dzięki czemu nasze oczy nie łzawią. Od teraz nie musimy już rezygnować z cebuli, która pomimo swego kapryśnego charakteru, jest niezastąpionym, wyrazistym dodatkiem do wielu potraw. Dodatkiem, który wydobywa głębię smaku i zapachu. Obudowa siekaczy wykonana jest wysokiej jakości tworzywa sztucznego, ostrza zaś z wytrzymałej i ostrej stali nierdzewnej.

Funkcjonalne akcesoria kuchenne dla kociarzy

Jeżeli jesteś kociarzem, a koty są Twoimi najlepszymi przyjaciółmi, kociego motywu nie powinno zabraknąć również w kuchni. Funkcjonalne akcesoria kuchenne dostępne są pod wieloma postaciami, także pod postacią tych dumnych czworonogów. Przykładem jest korek do wina z kocim akcentem. Po otwarciu butelki nie musimy ponownie wkładać na siłę korka, lecz możemy zastąpić go atrakcyjnym gadżetem o zabarwieniu humorystycznym. Kolejnym przyborem jest zaparzaczka do herbaty, która także wykorzystuje motyw kota z wyciągniętym łapkami. Umieszczając ją w szklance lub kubku, ma się wrażenie, że kociak próbuje wydostać się z naczynia, chwytając łapkami za jego brzeg.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)