06.04.2022
Artykuł sponsorowany

Jak obliczyć wymiar moskitiery? Prosty poradnik

Jak obliczyć wymiar moskitiery? Prosty poradnik

Moskitiera to najlepszy sposób, aby cieszyć się ciepłym letnim powietrzem w komforcie, bez natrętnych komarów czy much. Możemy wybierać spośród kilku rodzajów moskitier, ale przy każdej z nich trzeba najpierw wymierzyć nasze okno. Z naszym poradnikiem będzie to bardzo proste - pomoże ci on idealnie dobrać rozmiar moskitiery.

Musisz poznać typ profili twoich okien oraz światło okna. Jakie wyróżniamy typy profili?

  • nielicowane – okno nie nachodzi na zewnętrzną część ościeżnicy;
  • półzlicowane – okno lekko wystaje na zewnętrzną część ościeżnicy;
  • zlicowane – profil jest równy z zewnętrzną częścią ościeżnicy.

Dlaczego ta informacja jest istotna? Ponieważ tylko dzięki tej wiedzy możemy odpowiednio zmierzyć okna na moskitierę. Dodatkowo musimy poznać światło okna. Jest to szerokość i wysokość od krawędzi ościeżnicy, kiedy okno jest otwarte. Należy bardzo dokładnie zmierzyć tę wartość, ponieważ właśnie te wymiary będą stanowiły krawędzie moskitiery.

Musimy znać też grubość profilu łącznie z uszczelką. Wszystkie te informacje sprawdzą się w przypadku niezlicowanych profili. A co w przypadku pozostałych?

Mierzenie okna o profilu zlicowanym lub półzlicowanym

Jeżeli moskitierę do okien o profilu niezlicowanym zamontujemy do okien o profilu zlicowanym albo półzlicowanym, zostanie ona wypchnięta na zewnątrz. Dlatego właśnie musimy zmierzyć jeszcze odległość do zlicowania (od zewnątrz). Teraz posiadamy już wszystkie informacje potrzebne do zamówienia moskitiery ramkowej (takie oferuje na przykład Clicky.pl). Są to moskitiery bezinwazyjne, co oznacza, że montuje się je na oknie bez wiercenia i ingerencji w ramę okna.

Czym mierzyć wymiary okna pod moskitierę?

Dokładne wymierzenie okna przed zamówieniem moskitiery jest kluczowe – liczą się tutaj milimetry. Dlatego właśnie potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Mierzenie linijką pożyczoną od dziecka i dodawanie w głowie centymetrów, których brakuje na skali, może się źle skończyć. Najlepiej wykonać pomiary metalową zwijaną miarką. Ważne jest, aby zrobić to dwa, a nawet trzy razy, żeby nie było żadnych nieścisłości.

Moskitiera na wymiar – jak wygląda zamówienie?

Wszystkie powyższe wymiary są niezbędne do zamówienia. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, to specjalista z firmy, w której zamawiamy moskitiery, na pewno nam pomoże i doradzi, jakich danych wymaga moskitiera na wymiar. Jeżeli zastanawiamy się, gdzie kupić moskitiery, to wszystko zależy od rodzaju, jaki jest nam potrzebny. Wyróżniamy moskitiery:

  • ramkowe;
  • rolowane;
  • na rzepy;

Wybór zależy od naszych upodobań i budżetu. Najtańsza opcja to moskitiery ramkowe i na rzepy – te rolowane wymagają już pewnej technologii. W ich przypadku zalecamy też, żeby okno zmierzył specjalista, ponieważ jest to bardziej skomplikowany zakup, który wymaga dużej dokładności. Istnieją też moskitiery na drzwi, np. tarasowe albo balkonowe. Tutaj też możemy wybierać spośród różnych rodzajów moskitier. Jeżeli znamy już wymiary i wybraliśmy konkretny rodzaj moskitier, to pozostało nam tylko wybranie koloru pasującego do naszych wnętrz. Zazwyczaj jednak moskitiery na okno występują w najpopularniejszych dwóch kolorach: czarnym i białym.

Moskitiera na okno – ceny

Cena jest oczywiście zależna od rodzaju moskitier, na jaki się zdecydowaliśmy, ich technologię, kolor itp. Ceny moskitiery na okno zaczynają się już od 100 złotych za jedno okno. Oczywiście im szersze moskitiery czy im bardziej skomplikowana technologia, tym cena będzie wzrastać. Jest to jednak bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli latem oddychać świeżym powietrzem bez konieczności pryskania całej sypialni sprayem na komary.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)
Tagi: okna