18.03.2016

Cisza leczy zmysły. Ucisz swoje meble!

Cisza leczy zmysły. Ucisz swoje meble!

Zajęci pracą i domowymi obowiązkami, często nie zdajemy sobie sprawy z jego obecności: hałas i irytujące dźwięki wydawane przez domowe czy biurowe sprzęty nie tylko bywają iskrą rozpalającą nasze nerwy, ale też mogą powodować nieodwracalne ubytki słuchu.

{wkloadmodule type="galleryinarticle" image="Zawiasy z amortyzatorem Silent System" imageSRC="/images/phocagallery/gadzety/thumbs/phoca_thumb_l_160318050831_604.jpg" link="/galerie/k/45-Produkty-firmy-Hettich" description="Jak działają zawiasy z amortyzatorem Silent System? Gdy popchniesz otwarty front nawet używając dużej siły, zamknie się on cicho i delikatnie, wyhamowując przed uderzeniem w korpus mebla." author="Hettich" authorURL=""}

Świat wokół nas jest coraz bardziej zanieczyszczony przez smog, kwaśne deszcze czy wszechobecne śmieci. Jednak niewielu z nas wie, jak szkodliwe dla zdrowia jest zanieczyszczenie hałasem. Bez wątpienia podnosi ono poziom stresu, powoduje bóle głowy i rozprasza nas podczas pracy, a często nie zdajemy sobie nawet sprawy z jego obecności i przekroczonych norm.

Bądźcie cicho!

Trudno uciszyć rozbrykane potomstwo czy koleżankę, która donośnie rozmawia w biurze przez telefon. Są jednak dźwięki, które bez wątpienia możemy wyeliminować z naszego otoczenia, aby było bardziej przyjazne dla naszego zdrowia. To dźwięki wydawane przez meble, których używamy do przechowywania ubrań, dokumentów czy produktów żywnościowych. To szafy i szuflady, które otwieramy nawet kilkadziesiąt razy dziennie, nie zważając, że za każdym razem wydają irytujące i drażniące nasze zmysły odgłosy.

Tymczasem producenci produktów klasy premium, tj. mebli, sprzętu biurowego i AGD, zaczęli stosować zaawansowane rozwiązania, które zwiększają funkcjonalność i ergonomię, ale też dzięki którym pracują niemal bezgłośnie, z korzyścią dla naszego zdrowia. Podobnie jak nowoczesne samochody z silnikami hybrydowymi, które poruszają się niemal niesłyszalnie po szosie, tak i w meblarstwie wyciszamy ruch szuflad na prowadnicach, wyhamowujemy domykające się fronty szafek czy drzwi szaf przesuwnych. Ten niezwykły komfort, jaki zapewnia ciche działanie nowoczesnej techniki, jest jednym z wyznaczników nowoczesnego designu, o który - w trosce o zdrowie i higienę słuchu - warto zadbać kupując meble.

Kontenery biurowe z programu Systema Top 2000

Stres w pracy potęguje niepotrzebny hałas, dlatego kontenery biurowe z programu Systema Top 2000, wyposażone w Silent System, uciszą zamykające się szuflady.
Zdj.:Hettich

Amortyzacja Silent System

Silent System firmy Hettich to rozwiązanie techniczne, które spełnia oczekiwania związane z cichą pracą mebli i z powodzeniem stosowane jest w wielu projektach, szczególnie mebli kuchennych, biurowych czy łazienkowych. Dlaczego właśnie tam?

To pomieszczenia, w których wiele się dzieje, działa wiele sprzętów i urządzeń, a jednocześnie wymagamy od nich szczególnego komfortu użytkowania - zauważa Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. - Choć zmywarki, drukarki czy maszynki do golenia działają coraz ciszej, to jednak nadal wydają intensywne dźwięki. W przypadku mebli, dzięki amortyzatorom Silent System, udało się uczynić działanie szafek czy szuflad niemal bezgłośnymi.

Czym jest Silent System? To amortyzator, który wyhamowuje szufladę podczas jej zamykania czy też front szafki lub szafy podczas jej domykania. Nie następuje wówczas gwałtowne uderzenie frontu o korpus mebla, które zazwyczaj wywoływało hałas. Co ciekawe, firmie Hettich udało się zintegrować to "dodatkowe" urządzenie amortyzujące w puszce eleganckiego zawiasu Sensys czy prowadnicach szuflady, a także systemach do drzwi przesuwnych np. TopLine. To właśnie dlatego możemy mówić o niewidocznym, lecz odczuwalnym zmysłami działaniu nowoczesnej techniki. Dzięki Silent System, każdego dnia usłyszymy kilkadziesiąt razy mniej dźwięków trzaskania frontów w kuchni czy uderzenia zamykającej się szuflady. To ogromny komfort dla naszego zdrowia i samopoczucia!

Cisza to wielkie wyzwanie

Firma Hettich dba o ograniczenie hałasu w meblach również na inne sposoby. Udoskonalając konstrukcję prowadnic do systemów swoich szuflad stworzyła rozwiązania przewyższające wszelką technikę dostępną dotąd na rynku. Unikatowy profil gwarantuje, że nawet bardzo duża, mocno obciążona szuflada będzie się lekko i bezgłośnie wysuwać. O to, by dodatkowego hałasu nie wytwarzały przesuwające się w szufladzie przedmioty zadbają z kolei idealnie dopasowane organizery. Ustabilizują one butelki czy słoiki w kuchennej szufladzie, idealnie posegregują sztućce, aby nie słyszeć jak brzęczą podczas otwierania szuflady.

Amortyzacja Silent System

Fronty szafy z drzwiami przesuwnymi nie powinny uderzać o siebie, a podczas zamykania – o korpus mebla. Amortyzacja Silent System oferowana w systemie do drzwi przesuwnych TopLine zapewnia ciche i delikatne domykanie frontów.
Zdj.:Hettich

Nie budź domowników!

Jeśli nie chcemy ubierając się do pracy budzić wszystkich domowników dźwiękiem zamykanych drzwi czy trzaskających frontów, koniecznie należy pomyśleć o Silent System.

W systemach z rodziny TopLine i InLine, które pozwalają na projektowanie komfortowych w użytkowaniu szaf z drzwiami przesuwnymi, zastosowany jest amortyzator w kierunku otwierania i zamykania frontów. Ponadto najwyższej jakości stopy metali, jakie zastosowano w konstrukcji systemów TopLine i InLine gwarantują, że będą one działać cicho nawet w przypadku bardzo dużych i ciężkich skrzydeł - wyjaśnia Robert Brzozowski, Technical Manager Hettich Polska.

W walce z zanieczyszczeniem hałasem liczy się redukcja niechcianych dźwięków o każdy decybel. Aby pozbyć się takich dolegliwości jak częste bóle głowy czy też zły nastrój wystarczy sięgnąć po proste rozwiązania techniczne, a planując zakup mebli, kierować się także ich cichym działaniem.

Szuflady ArciTech

Trzymając słoiki w szufladzie ArciTech możemy mieć pewność, że bezgłośnie wysunie się i zamknie, gdyż wyposażona jest w innowacyjne i niezwykle wytrzymałe prowadnice z Silent System.
Zdj.:Hettich

Hettich

Informacje: materiały prasowe

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)
Tagi: hettich