12.06.2014

Kolory blatów kuchennych - krótki opis

Kolory blatów kuchennych - krótki opis

Blat- drugi po frontach najbardziej widoczny element w kuchni, ale za to najbardziej narażony na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Blat jest widoczny z każdego miejsca w kuchni, ponieważ to płaska pozioma powierzchnia, zazwyczaj dość spora. Jego kolor i faktura są bardzo istotne, zarówno pod względem użytkowym jak i wizualnym.

Blaty kuchenne

Blaty kuchenne: laminowane, kompozytowe i betonowe
Zdj.:Komodo

Jasne, gładkie blaty z połyskiem

Niestety wszystko na nich widać. Każdy okruszek, czy plamka z wody będzie widoczna podwójnie ze względu na połysk blatu. Jednak bardzo dobrze się czyści z powodu gładkiej struktury.

Jasne blaty ze strukturą (np.: imitująca kamień)

Idealny wybór dla osób nie przepadających za nadmiernym dbaniem o czystość. Struktura i brak połysku skutecznie maskuje pozostawione na blacie okruszki. Zupełnie nie rzucają się w oczy zaschnięte kropelki i małe uszkodzenia blatu

Ciemne blaty z połyskiem

Zmora dla osób, które często korzystają z kuchni. O czarne, grafitowe czy szare blaty w połysku trzeba dbać podwójnie. Oprócz zwykłego przecierania i czyszczenia, najczęściej wymagają polerowania, aby ładnie się prezentowały. Tego typu blaty polecam osobą, które z kuchni korzystają sporadycznie.

Ciemne blaty ze strukturą

Sprawują się odrobinkę gorzej niż jasne blaty ze strukturą, ale śmiało można powiedzieć, że są praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Przy wyborze blatu należy pamiętać, że blaty w połyku szybciej niszczą się poprzez zwykłe użytkowanie w porównaniu do blatów w wykończeniu matowym.

Zdjęcie ilustracyjne: FreeImages.com/Håvard Kristoffersen

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)