29.08.2021

Ogrody wertykalne - efektowne dekoracje idealnie wpisujące się w najnowsze trendy

Ogrody wertykalne - efektowne dekoracje idealnie wpisujące się w najnowsze trendy

Zielone ściany oraz ogrody wertykalne to trendy, które na dobre zagościły w świecie architektury i nowoczesnego designu. Nic dziwnego, gdyż są to niezwykle oryginalne, przyciągające wzrok rozwiązania, które pozwalają wprowadzić do wnętrz dużą ilość roślin, nawet jeśli dysponujemy jedynie niewielką przestrzenią.

Wertykalne ogrody mogą przybierać formę prostej, pionowej ściany, przepierzenia, a także mobilnej ścianki oddzielającej od siebie strefy w pomieszczeniu.

Te nowoczesne, zielone dekoracje doskonale się prezentują, a ponadto podkreślają wyjątkowy charakter wnętrz. Zieleń uspokaja oraz sprawia, że przestrzeń zyskuje odprężający, przyjemny klimat. O czym pamiętać decydując się na montaż zielonej ściany we wnętrzach? 

Ogrody wertykalne - efektywne rozwiązanie idealne do nowoczesnego budownictwa

Ogród wertykalny

Ogrody wertykalne to konstrukcje złożone z systemu nawadniającego oraz specjalnych donic, w których zasadzone są rośliny. Przybierają wygląd zielonej, "żywej" ściany, która prezentuje się niezwykle efektownie. Najczęściej na tego typu rozwiązania możemy natknąć się w budynkach użyteczności publicznej, a także w nowoczesnych hotelach, czy restauracjach. Jednakże możliwe jest zastosowanie tej efektownej dekoracji w mieszkaniu, czy w domu, również na niewielkiej powierzchni.

Należy pamiętać, że aby cieszyć się perfekcyjnym wyglądem ogrodu wertykalnego powinien być on odpowiednio nasłoneczniony i regularnie nawadniany. Tylko wtedy będzie on cieszył oko soczystą zielenią. Ogrody wertykalne doskonale prezentują się w zestawieniu z minimalistycznym, nowoczesnym budownictwem oraz z surowymi materiałami, takimi jak szkło czy beton. Łagodzą całą aranżację oraz nadają jej wyjątkowego charakteru. 

Sztuczne zielone ściany - nowoczesny design w najlepszym wydaniu

Jeśli nie dysponujemy odpowiednio dużą oraz dostatecznie doświetloną przestrzenią, świetnym rozwiązaniem są sztuczne zielone ściany, które zachwycają wyglądem, a przy tym są właściwie bezobsługowe. W przypadku sztucznych zielonych ścian nie musimy martwić się o kwestie nawodnienia oraz dostępu do dziennego światła. Dzięki temu możemy zdecydować się na zastosowanie tego typu miejsc nawet w ciemnych, ciasnych pomieszczeniach, takich jak na przykład łazienka, czy korytarz. 

Dzięki dobrej jakości wykorzystanych materiałów sztuczne zielone ściany do złudzenia przypominają te skomponowane z żywych roślin. Decydując się więc na montaż sztucznej zielonej ściany, zyskujemy efektowny, przyciągający wzrok element wystroju, który nie wymaga specjalnej pielęgnacji oraz zawsze prezentuje się nienagannie.

 

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)
Tagi: rośliny