03.09.2017

Czy tanie zlewozmywaki są w stanie nadać wnętrzu kuchni charakteru?

Czy tanie zlewozmywaki są w stanie nadać wnętrzu kuchni charakteru?

Zlew to w kuchni absolutna konieczność. Nawet jeśli posiadamy zmywarkę, to trudno nam sobie wyobrazić jego brak. Użyteczność zlewu nie ogranicza się tylko do mycia zastawy kuchennej. Jest on nam przecież potrzebny również do nalewania wody, do gotowania, czy też mycia owoców i warzyw.

Zlewozmywak niezależnie od zakresu czynności, jakie będziemy przy nim codziennie wykonywać, powinien być wykonany z dobrych materiałów, być wytrzymały, funkcjonalny, i oczywiście ładnie korespondować z charakterem całej kuchni. Czy musimy jednak decydować się na drogie zlewy, aby spełniały one nasze wszystkie wymagania? Jak się okazuje, wcale nie jest to takie oczywiste.

Tanie zlewozmywaki kontra drogie zlewozmywaki

Z pozoru mogłoby się wydawać, że zlewozmywak, który będzie idealny dla naszego domu - a zatem będzie spełniać wszystkie nasze wymagania - nie będzie tani. Tkwiąc w tym przekonaniu, często kierujemy swoje kroki do producentów drogich zlewozmywaków, którzy na pierwszy rzut oka, bez wątpienia posiadają w swoim asortymencie wysokiej jakości artykuły. Kupujemy zlewy ze szczerym przekonaniem, że będą nam one służyć przez wiele lat, jednak często szybko możemy się przekonać, że ich wysoka cena nie zawsze koresponduje z wysoką jakością.

O ile nie kupujemy produktu, którego surowce są drogie w pozyskaniu, czy też bardzo trudno i kosztownie je obrabiać, może się okazać, że zwyczajnie przepłacamy. Zdarzają się przypadki, w których płacimy wyłącznie za markę - tzw. “odpowiedni znaczek”. Miejmy więc na zakupach świadomość, że pozorny prestiż nie zawsze jest tożsamy z wygodą, jakością, funkcjonalnością i innymi cechami, które są pożądane przy wyborze zlewozmywaka.

Zlewozmywaki kuchenne - które nadadzą wnętrzu charakter?

Zlewy do kuchni wcale nie muszą być kosztowne, aby być nie tylko funkcjonalnymi, ale również estetycznymi i schludnymi. Przykładem mogą być, chociażby tanie zlewozmywaki kuchenne dostępne na Primagran.pl, które to idealnie będą wyglądać zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak i utrzymanych w innych popularnych dzisiaj stylach (np. skandynawskim). Ponadczasowe wzornictwo, wybór wielu wersji kolorystycznych, a także dobrej jakości materiał - jakim jest specjalna mieszanka kruszyw naturalnych - to idealne trio, które pozwoli nam cieszyć się nie tylko wysoką praktycznością, ale również estetyką zlewu. Wszystko to bez przepłacania, w chwili pisania artykułu, zlewy dostępne są w bardzo atrakcyjnych przedziałach cenowych - od 249 zł do 449 zł.

Przy zakupie zlewu do kuchni warto zwrócić też uwagę na to, czy i na jak długo producent oferuje gwarancję na swój asortyment - długi okres gwarancyjny często świadczy o jakości produktu i daje nam poczucie spokoju (przykładowo, w przypadku wymienionych wcześniej zlewów jest to aż 35 lat). W końcu kupując wyposażenie kuchni, jednym z kluczowych elementów jest niezawodność sprzętu na lata. Działa to również odwrotnie, brak gwarancji lub jej krótki okres obowiązywania powinien sprawić, że zastanowimy się dwa razy, zanim dokonamy zakupu.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)